SRBIJA U FINALU OI: Potopljena je Amerika!

09.08.2024. 14:01
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju SAD rezučtatom 10:6, i tako se plasirala u finale Olimpijskih igara u Parizu.

Odigrao je naš tim u stilu prethodne "zlatne generacije" koja nam je donela dva uzastopna olimpijska zlata i u potpunosti nadigrala Amerikance, koje se klupe predvodi naš Dejan Udovičić.

Blistao je golman našeg tima Radoslav Filipović, dok su u napadu glavnu reč vodili fantastični Nikola Dedović sa četiri i kapiten Nikola Jakšić strelac tri pogotka.

Srbija će u finalu Olimpijskih igara igrati protiv boljeg iz meča Hrvatska - Mađarska.

Jurili smo Amerikance na startu utakmice. Vodila je ekipa selektora Dejana Udovičića sa 1:0 i 2:1, ali je Srbija poboljšala igru u odbrani, što nam je podiglo samopouzdanje i donelo preokret.

Najpre je Ranđelović izjadnačio na 2:2, a onda i mlađi od braće Jakšić, Petar, doneo prvo vođstvo našem timu.

Nastavila je Srbija sa kvalitetnom igrom u defanzivi. Sjajno su "delfini" branili napade rivala sa igračem više, a kapiten Nikola Jakšić odveo naš tim na 4:2.

Uspeli su izabranici selektora Uroša Stevanovića da do kraja prvog poluvremena sačuvaju dva pogotka prednosti. Najviše zahvaljujući Nikoli Dedoviću, koji je dva puta zaredom matirao čuvare mreže Amerike Vajnberga, pa se na odmor otišlo sa vođstvom našeg tima od 6:4.

Nastavio je raspoloženi Dedović da "teroriše" Amerikance na startu drugog dela, upisao het-trik i odveo nas na maksimalnih "+3" - 7:4.

Mandić danas nije toliko dobro šutirao, ali jeste sjajno asistirao. Njegovo perfektno dodavanje u gol je pretvorio centar Nemanja Vico za 8:5.

Stao je napad Srbije u narednih nekoliko minuta treće četvrtine, rival je smanjio na 8:6, ali smo kvalitetnom igrom u odbrani uspevali da ostanemo u vođstvu pred poslednjih osam minuta polufinala.

Branili smo se fenomenalno i na početku četvrte četvrtine, a golom maestralnog Dedovića vratili velikih tri gola prednosti - 9:6.

Sudbinu Amerikanaca zapečatio je kapiten Nikola Jakšić svojim trećim pogotkom za nedostižnih 10:6 u samom finišu utakmice.

KRAJ MEČA!

SRBIJA - SAD 10:6

KRAJ MEČA!!!! Srbija je u trećem uzastopnom finalu Olimpijskih igara!!! Pala je Amerika!

4/4

GOOOOL!!! Pogađa Nikola Jakšić za 10:6!!!

Petar Jakšić isključen zbog tri lične greške, a Srbiju 4 minuta deli od trećeg uzastopnog finala OI za Srbiju.

4/4

SRBIJA - SAD 9:6! GOOOL

Vodi Srbija +3 u poslednjoj deonici meča.

KRAJ 3/4

JOŠ 8 MINUTA!

Kraj 3/4. Tri vezana promašaja imala je Amerika. Ali je i Nedović promašio u poslednjem napadu. Ipak vodimo sa 8:6, Srbiju još 8 minuta deli od novog finala Olimpijskih igara u Parizu.

3/4

SRBIJA - SAD 8:6!

Ponovo se Srbija odbranila, a onda ispustila šansu da uveća prednost. Petar Jakšić je šutirao na samom isteku napada i bio ukroćen, a na drugoj strani Dod pogađa prečku! Sreća pogledala delfine.

3/4

SRBIJA - SAD 8:6

Nakon dobre odbrane, Mandić trese mrežu Amerikanaca.

U narednim napadu isključen je Rašović, a Bouer pogađa za 8:6!

3/4

SRBIJA - SAD 7:5

U prethodne dve četvrtine su Amerikanci imali prvi napad, a sada posed ima Srbija i odmah izvlači igrača više Amerikancima.

Dva igrača više za Srbiju i koristi to Dedović! Njegov treći gol danas, 7:4 vodi Srbija, ali Vavić pogađa.

2. ČETVRTINA

SRBIJA-SAD 6:4

Kakva polu-kontra Srbije. Krunisao ju je Nikola Dedović toposvskim udarcem.

SRBIJA-SAD 5:4

Amerikanci ubrzo uzvraćaju i smanju na 5:4.

SRBIJA-SAD 4:3

Srbija je povela sa 5:3. Nikola Dedović je ugurao loptu u gol. Sudije su ga priznale tek posle gledanja VAR-a.

Amerikanci smanjuju na 4:3. Precizan je bio Luka Kupido.

SRBIJA-SAD 4:2

Ponovo smo iskoristili igrača više. Kapiten Nikola Jakšić donosi Srbiji dva gola prednosti.

SRBIJA-SAD 3:2

Uspela je Srbija dva puta da se odbrani sa igračem manje. Na drugoj strani PetarJakšić donosi Srbiji prvi put vođstvo na meču.

1. ČETVRTINA

SRBIJA-SAD 2:2

Nerešeno je posle prvog dela igre. Velika borba za finale tek sledi.

Stižemo do izjednačenja. Sava Ranđelović pogađa iz velike daljine.

SRBIJA-SAD 1:2

Amerikanci su ovoga puta imali dva igrača više. Ovoga puta precizan je Rajder Dod

SRBIJA-SAD 1:1

I Srbija koristi igrača više. Kapiten Nikola Jakišć nastavlja gde je stao na utakmici protiv Grčke.

SRBIJA-SAD 0:1

Amerikanci koriste prvog igrača više i dolaze do vođstva od 1:0. Strelac je Marko Vavic.

SRBIJA -SAD 0:0

Počela je utakmica.

Delfini su do borbe za plasman u finale stigli posle uzbudljivog meča protiv Grčke koji je dve sekunde pre kraja rešio pogotkom Nikola Jakšić, dok su Amerikanci do polufinala stigli pobedom protiv Australije stigli tek posle izvođenja peteraca.

Otkako su igrali u Tokiju na prošlim Olimpijskim igrama, Srbija je tri puta imala duele sa Sjedinjenim Američkim Državama i pobedila sva tri puta.

Pobednik ovog duela će za zlato igrati protiv boljeg iz meča između Mađarske i Hrvatske, dok će poraženi igrati za bronzanu medalju.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan