СРБИЈА У ФИНАЛУ ОИ: Потопљена је Америка!

09.08.2024. 14:01
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију САД резучтатом 10:6, и тако се пласирала у финале Олимпијских игара у Паризу.

Одиграо је наш тим у стилу претходне "златне генерације" која нам је донела два узастопна олимпијска злата и у потпуности надиграла Американце, које се клупе предводи наш Дејан Удовичић.

Блистао је голман нашег тима Радослав Филиповић, док су у нападу главну реч водили фантастични Никола Дедовић са четири и капитен Никола Јакшић стрелац три поготка.

Србија ће у финалу Олимпијских игара играти против бољег из меча Хрватска - Мађарска.

Јурили смо Американце на старту утакмице. Водила је екипа селектора Дејана Удовичића са 1:0 и 2:1, али је Србија побољшала игру у одбрани, што нам је подигло самопоуздање и донело преокрет.

Најпре је Ранђеловић изјадначио на 2:2, а онда и млађи од браће Јакшић, Петар, донео прво вођство нашем тиму.

Наставила је Србија са квалитетном игром у дефанзиви. Сјајно су "делфини" бранили нападе ривала са играчем више, а капитен Никола Јакшић одвео наш тим на 4:2.

Успели су изабраници селектора Уроша Стевановића да до краја првог полувремена сачувају два поготка предности. Највише захваљујући Николи Дедовићу, који је два пута заредом матирао чуваре мреже Америке Вајнберга, па се на одмор отишло са вођством нашег тима од 6:4.

Наставио је расположени Дедовић да "терорише" Американце на старту другог дела, уписао хет-трик и одвео нас на максималних " 3" - 7:4.

Мандић данас није толико добро шутирао, али јесте сјајно асистирао. Његово перфектно додавање у гол је претворио центар Немања Вицо за 8:5.

Стао је напад Србије у наредних неколико минута треће четвртине, ривал је смањио на 8:6, али смо квалитетном игром у одбрани успевали да останемо у вођству пред последњих осам минута полуфинала.

Бранили смо се феноменално и на почетку четврте четвртине, а голом маестралног Дедовића вратили великих три гола предности - 9:6.

Судбину Американаца запечатио је капитен Никола Јакшић својим трећим поготком за недостижних 10:6 у самом финишу утакмице.

КРАЈ МЕЧА!

СРБИЈА - САД 10:6

КРАЈ МЕЧА!!!! Србија је у трећем узастопном финалу Олимпијских игара!!! Пала је Америка!

4/4

Петар Јакшић искључен због три личне грешке, а Србију 4 минута дели од трећег узастопног финала ОИ за Србију.

4/4

СРБИЈА - САД 9:6! ГОООЛ

Води Србија 3 у последњој деоници меча.

КРАЈ 3/4

ЈОШ 8 МИНУТА!

Крај 3/4. Три везана промашаја имала је Америка. Али је и Недовић промашио у последњем нападу. Ипак водимо са 8:6, Србију још 8 минута дели од новог финала Олимпијских игара у Паризу.

3/4

СРБИЈА - САД 8:6!

Поново се Србија одбранила, а онда испустила шансу да увећа предност. Петар Јакшић је шутирао на самом истеку напада и био укроћен, а на другој страни Дод погађа пречку! Срећа погледала делфине.

3/4

СРБИЈА - САД 8:6

У наредним нападу искључен је Рашовић, а Боуер погађа за 8:6!

3/4

СРБИЈА - САД 7:5

У претходне две четвртине су Американци имали први напад, а сада посед има Србија и одмах извлачи играча више Американцима.

Два играча више за Србију и користи то Дедовић! Његов трећи гол данас, 7:4 води Србија, али Вавић погађа.

2. ЧЕТВРТИНА

СРБИЈА-САД 6:4

Каква полу-контра Србије. Крунисао ју је Никола Дедовић топосвским ударцем.

СРБИЈА-САД 5:4

Американци убрзо узвраћају и смању на 5:4.

СРБИЈА-САД 4:3

Србија је повела са 5:3. Никола Дедовић је угурао лопту у гол. Судије су га признале тек после гледања ВАР-а.

Американци смањују на 4:3. Прецизан је био Лука Купидо.

СРБИЈА-САД 4:2

Поново смо искористили играча више. Капитен Никола Јакшић доноси Србији два гола предности.

СРБИЈА-САД 3:2

Успела је Србија два пута да се одбрани са играчем мање. На другој страни ПетарЈакшић доноси Србији први пут вођство на мечу.

1. ЧЕТВРТИНА

СРБИЈА-САД 2:2

Нерешено је после првог дела игре. Велика борба за финале тек следи.

Стижемо до изједначења. Сава Ранђеловић погађа из велике даљине.

СРБИЈА-САД 1:2

Американци су овога пута имали два играча више. Овога пута прецизан је Рајдер Дод

СРБИЈА-САД 1:1

И Србија користи играча више. Капитен Никола Јакишћ наставља где је стао на утакмици против Грчке.

СРБИЈА-САД 0:1

Американци користе првог играча више и долазе до вођства од 1:0. Стрелац је Марко Вавиц.

СРБИЈА -САД 0:0

Почела је утакмица.

Делфини су до борбе за пласман у финале стигли после узбудљивог меча против Грчке који је две секунде пре краја решио поготком Никола Јакшић, док су Американци до полуфинала стигли победом против Аустралије стигли тек после извођења петераца.

Откако су играли у Токију на прошлим Олимпијским играма, Србија је три пута имала дуеле са Сједињеним Америчким Државама и победила сва три пута.

Победник овог дуела ће за злато играти против бољег из меча између Мађарске и Хрватске, док ће поражени играти за бронзану медаљу.

БЕСМИСАО: Американац трчао у Паризу, иако су сви знали да је допингован
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
ЦУРА И ПО: Боксерка за коју тврде да је мушко показала каква је кад се среди и нашминка (ВИДЕО)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Дамир Микец: Освајање златне медаље је осећај који не може да се опише
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Пол Џорџ чија је жена Српкиња испричао како су заједно гледали меч: За*****ала ме, али сам ја ПОНОСНИ АМЕРИКАНАЦ
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
(УЖИВО) ЛИГА ШАМПИОНА: Црвена звезда - Бенфика 0:2
FK Crvena zvezda
УЖИВО

19.09.2024. 18:27
ЈОШ ЈЕДАН ТУРЧИН ПОГОДИО НА МАРАКАНИ: Звезда примила нови гол, али ту није крај невољама... (ВИДЕО)
Vladan Milojević, FK Crvena zvezda

19.09.2024. 19:25
КИКС ЗА КИКСОМ: Погледајте како је Звезда примила гол на старту утакмице (ВИДЕО)