ORLOVI ISKALILI BES: Srbija ubedljiva protiv Portorika

31.07.2024. 16:23
Nikola Milutinov
Nikola Milutinov / Izvor: FIBA

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Portorika sa 107:66 (24:12, 28:23, 27:16, 28:15).

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarili su ubedljivu pobedu u drugom kolu grupe C na Olimpijskim igrama, pošto su savladali Portoriko sa 107:66 (24:12, 28:23, 27:16, 28:15). Naredni protiv Srbije je reprezentacija Južnog Sudana, a taj meč igra se u subotu.

Srbija je dobro otvorila meč. Bogdanović i Petrušev su bili raspoloženi i veoma brzo u 4. minut Orlov isu imali prednost 12:6, da bi dva minuta kasnije posle trojke Bogdanovića Orlovi imali i prvu dvocifrenu prednost 17:6. Uspeo je Portoriko na kratko da odgovori, ali je ubrzo Nikola Jokić preuzeo sve konce igre u svoje ruke i Srbija je ponovo stekla dvocifrenu prednost 24:12 sa kojom je i otišla na prvi mali odmor.

Portoriko je sa dve trojke u nizu otvorio drugug četvrtinu posle čega je Pešić zatražio tajm-au. Odgovor Srbije je brzo stigao u vidu poena Dobrića i Micića, a Srbija je povela 33:18 u 14. minutu. Nisu Orlovi tu stali, pa je Avramović sa slobodnih bacanja povećao na 39:20 dva minuta kasnije. Jokić je doneo Srbiji prvi put više od 20 peona prednost sa penala (46:25 u 18. minutu), ali je na poluvremenu Portoriko iapk uspeo da bude nešto bliže (52:35). Portoriko je imao kratak nalet početkom treće četvrtine, ali je Srbija to brzo odbila trojkom Avramovića, da bi ponovo Jokić dirigovao igrom Orlova i Srbija je ponovo otišla na 20 poena prednosti. Ako je Portoriko i imao neku šansu u ovom meču, ona je nestala u trećoj četvrtini u kojoj su Orlovi praktično rešili meč pošto su u poslednju deonicu ušli sa vođstvom 78:51.

Četvrtu četvrtinu Pešić je iskoristio da odmori glavne igrače, pa je tako Nikola Jokić ostao bez prilike za eventualni tripl-dabl za koji mu je nedostajala još jedna asistencija. Nivo igre Srbije nije opadao ni tada, a prve minute su na Igrama dobili Dejan Davidovac i Uroš Plavšić i stuigli su i da postignu poene.

PORTORIKO - SRBIJA 66:107 (12:24, 23:28, 16:27, 15:28)

DVORANA: Pjer Moro

SUDIJE: Anaja (Panama), Fernandez (Argentina), Krejič (Slovenija)

GLEDALACA: 17.882

PORTORIKO: Pineiro 3, Kondit 2, Hauard 3, Rid 3, Alvarado 2, Tompson 7, Ford 6, Klavel 6, Romero 10, Ortiz 19, Toro, Voters 5.

SRBIJA: Plavšić 2, Petrušev 15, Jović 10, Bogdanović 13, Marinković 4, Dobrić 3, Jokić 14 (15 skokova), Micić 13, Gudurić 6, Davidovac 4, Avramović 12, Milutinov 11.

Standings provided by Sofascore

40. minut

Srbija Portoriko 107:66

Orlovi su uradili ono što je bilo potrebno posle poraza od Amerikanaca i ostvarili su ubedljiv trijumf protiv Portorika i korak su bliže plasmanu u narednu rundu.

36. minut

Srbija - Portoriko 92:57

Sve je rešeno u ovoj utakmici. Srbija ima veliku prednost.

32. minut

Srbija - Portoriko 85:51

Micić i Gudurić pogađaju za siguran početka poslednje deonice za Orlove.

30. minut

Srbija - Portoriko 79:51

Orlovi su potpuno nadigrali Portoriko u ovom delu igre i imaju veliku prednost pred polsenjih 10 minuta.

28. minut

Srbija - Portoriko 72:46

Nekoliko dobrih odbrana donelo je povećanje vođstva Orlova.

26. minut

Srbija - Porotriko 66:43

Selektor Portorika zatražio je tajm-aut posle brze kontre u kojoj je Jokić asistirao preko celog terena Koviću za zakucavanje.

24. minut

Srbija - Portoriko 62:43

Orlovi kontroli u potpunosti ritam meča, brzo stigne odgovor čim se učini da Portoriko može da učini utakmicu malo neizvesnijom.

22. minut

Srbija - Portoriko 58:40

Srbija prekida početni nalet Portorika trojkom Avramovića.

20. minut

Srbija - Portoriko 52:35

Kraj druge četvrtine, Srbija je propustila šansu da ode na veliki odmor sa vođstvom većim od 20 poena.

18. minut

Srbija - Porotoriko 46:25

Nikola Jokić pogađa oba slobodna bacanja i donosi Srbiji maksimalnu prednost.

16. minut

Srbija - Portoriko 39:20

Srbija stiče novu maksimalnu prednost pošto je Aleksa Avramović oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

14. minut

Srbija - Portoriko 33:18

Odgovorila je Srbija boljom igrom posle dve trojke Portorikanaca. Dobrić je postigao trojku, a Micić četiri poena u nizu i Srbija ima ponovo dvocifrenu prednost, maksimalnih 15 poena viška.

12. minut

Srbija - Portoriko 26:18

Portorikance solidno služi šut za tri poena. Četvrtinu su otvorili sa dve uzastopne i Svetislav Pešić traži tajma-ut.

10. minut

Srbija - Portoriko 24:12

Odlična akcija Milutinova i Micića, a srpski centar je zakucao u poslednjoj sekundi prve četvrtine.

9. minut

Srbija - Portoriko 20:12

Fauliran je Jokić iu postignut koš, ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje. Srbija čuva prednost.

6. minut

Srbija - Portoriko 17:6

Kapiten Srbije postiže trojku i donosi prvu dvocifrenu prednost Orlovima.

4. minut

Srbija - Portoriko 12:6

Dobar početak za Orlove, Petrušev i Bogdanović doneli su prednost Srbiji.

Biće ovo duel reprezentacija koje su u prvom kolu doživele poraze. Srbija je ubeljivo izgubila od selekcije SAD sa 110:86, dok je Portoriko izgubio od selekcije Južnog Sudana sa 90:79.

Za tim Svetislava Pešića ovo je veoma važan meč, jer ukoliko Orlovi žele da obezbede plasman u narednu fazu takmičenja neophodno im je da savladaju Portoriko i ukoliko je moguće da to bude što ubedljivije.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
"JA MU NE VERUJEM" Bogdanović progovorio o Pešiću i njegovom odlasku sa klupe Srbije

16.09.2024. 20:29
JEDAN OD NAJBOLJIH GOLMANA NA MARAKANI: Legendarni Englez dobio Zvezdinu JEDINICU
Delije

16.09.2024. 22:35
SKANDAL! NAPADNUT VISOKI SRPSKI DIPLOMATA Albanci čuli da priča naš jezik, pa NASRNULI NA NJEGA - jedan od napadača pokušao da pobegne
Policija

16.09.2024. 20:06
DUNAV RASTE I U SRBIJI - NAREDNA 4 DANA SU KLJUČNA: Evo da li postoji opasnost od scenarija iz Evrope, jedna stvar može napraviti gadan problem
Poplava

16.09.2024. 23:01
DA LI SE UVODI VIZNI REŽIM ZA GRAĐANE SRBIJE?! Nove mere kontrole granica u Nemačkoj stupile na snagu, a evo šta to znači za naše građane - od jednog scenarija svi strahuju, a ovo je PRAVA ISTINA
Granica

16.09.2024. 20:27
UKRAJINCI PROBILI ODBRANU U KURSKOJ OBLASTI Tenkovima ušli u naselje, isplivao stravičan snimak razaranja KLIZNOM BOMBOM (VIDEO)