19°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

VATERPOLISTI NAS NIKADA NISU IZNEVERILI! Srbija golom u zadnjoj sekundi prošla u polufinale Olimpijskih igara, borićemo se za medalju

07.08.2024. 14:53
OI
OI / Izvor: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Grčke 12:11 i tako se plasirali u polfinale Olimpijkih igara u Parizu.

Od samog starta se videlo da će borba biti žestoka. Jesu Grci ušli kao favoriti u mel, ali Olimpijski šampion pokazao je da ga nikada ne sme niko tako lako otpisati.

Poveli su rivali 1:0, zatim i 2:1, ali se prva četvrtina završila egalom (3:3).

Dušan Mandić bio je tu kada je najpotrebnije, nosio je igru Delfina u drugoj deonici, a pridružio mu se Strahinja Rašović.

Preokrenuli smo i imali blagu prednost, koja je održana sve do poluvremena, na kom je bilo 6:5 za Srbiju.

U nastavku Grci su dodali gas i okrenuli rezultat na svoju stranu. Propustili smo nekoliko dobrih prilika, odbrana nije bila na nivou, ali golman Filipović se pobrinuo da se rival ne odlepi.

Činjenica je da ni sudije nisu bile blagonaklone ka našim momcima, delovalo je kao da često nisu svirali očigledne prekršaje nad našim vaterpolistima.

Pred poslednju deonicu Grci su vodili (8:9).

U poslednjoj je proradio i Nemanja Vico u napadu, a na golu je blistao golman Filipović, koji je sve čitao Grcima.

Mandić je bio impresivan, pogodio je za 11:10 projektilom i tako doneo prednost Srbiji.

Primili smo gol pet sekundi pre kraja, a onda je Nikola Jakšić u poslednjoj sekundi dao gol za pobedu i prolaz!

POBEDA

Primili smo gol pet sekundi pre kraja, a onda je Jakšić pogodio u poslednjoj sekundi za pobedu.

4/4

11:10 (6. minut)

GOL! Projektil Dušana Mandića, vodimo!

4/4

10:10 (3. minut)

Stižemo do iznenađenja, Nemanja Vico je sada poravnao na 10:10. Veoma neizvesna završnica, ostalo je još pet minuta.

Kraj 3/4 (8:9)

Mandić i Viktor Rašović su dali po gol, ali Srbija pred odlučujuću četvrtinu zaostaje (8:9)

3/4

6:7 (6. minut)

Nismo iskoristili dobre prilike, prokockali smo nekoliko napada, iako smo primili samo još jedan gol, pre svega zahvaljujući sjajnim intervencijama golmana Filipovića koji je odbranio i penal.

3/4

6:6 (3. minut)

Samo jedan gol za sada u drugom poluvremenu, Grci su ga postigli iz kaznenog udarca te je nerešeno.

Poluvreme 6:5

Nakon dve četvrtine, Srbija vodi protiv Grčke sa 6:5. Sjajna igra naših Delfina!

2/4

6:5 (6. minut)

Ponovo Dušan Mandić, najbolji strelac dosadašnjeg turnira. Vodimo!

2/4

5:4 (3. minut)

Poveli su Delfini i to ubojitom levicom Dušana Mandića. Grci su preko Kakarisa iskoristili igrača više i izjednačili. Strahinja Rašović na drugoj strani postiže gol, vodimo 5:4.

Kraj 1/4 (3:3)

Nerešeno je posle prve deonice. Ponovo su Grci poveli, i to udarcem iz peterca, a onda je Strahinja Rašović raspalio i poravnao na 3:3.

1/4

2:2 (5. minut)

Igra se gol za gol, Grčka je ponovo povela, ali smo stigli do izjednačenja. Raduje to što ni Grci ne deluju ubedljivo.

1/4

1:1 (2. minut)

Poveli su Grci preko Papanikolaua, ali je Mandić onda poravnao iz peterca.

Počinje

Startovao je duel Srbije i Grčke! Delfini brane zlato osvojeno u Tokiju kada je u finalu pobeđena upravo Grčka.

Naredni rival

Ukoliko savlada Grčku, Srbija će igrati protiv boljeg iz duela SAD-Australija.

Hrvati prvi polufinalista

Selekcija Hrvatske savladala je Španiju sa 10:8 i prošla u polufinale.

Delfini su do četvrtfinala stigli pošto su u grupi B zauzeli četvrto mesto sa dve pobede i tri poraza. Srbija je uspela da savlada Japan i Francusku, a poražena je od Australije, Španije i Mađarske.

Na drugoj strani, Grčka je u grupi A zauzela prvo mesto pošto je u poslednjem kolu grupne faze savladala Italiju sa 9:8. Prethodno su Grci savladali Rumuniju, Crnu Goru na peterce i SAD, a jedini poraz u grupi su doživeli od Hrvatske.

Biće ovo i duel finalista sa prethodnih Olimpijskih igara u Tokiju kada je Srbija u uzbudljivom meču savladala Helene sa 13:10 i uspela da odbrani zlato osvojeno u Riju.

BESMISAO: Amerikanac trčao u Parizu, iako su svi znali da je dopingovan
Erion Najton

16.08.2024. 09:34
CURA I PO: Bokserka za koju tvrde da je muško pokazala kakva je kad se sredi i našminka (VIDEO)
Imane Kelif

15.08.2024. 17:59
Damir Mikec: Osvajanje zlatne medalje je osećaj koji ne može da se opiše
Damir Mikec

15.08.2024. 17:20
Pol Džordž čija je žena Srpkinja ispričao kako su zajedno gledali meč: Za*****ala me, ali sam ja PONOSNI AMERIKANAC
Pol Džordž

15.08.2024. 14:02
MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani
FK Crvena zvezda

19.09.2024. 18:27
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31
LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)