ВАТЕРПОЛИСТИ НАС НИКАДА НИСУ ИЗНЕВЕРИЛИ! Србија голом у задњој секунди прошла у полуфинале Олимпијских игара, борићемо се за медаљу

07.08.2024. 14:53
OI
ОИ / Извор: ТАНЈУГ/ СТРАХИЊА АЋИМОВИЋ

Ватерполисти Србије савладали су селекцију Грчке 12:11 и тако се пласирали у полфинале Олимпијких игара у Паризу.

Од самог старта се видело да ће борба бити жестока. Јесу Грци ушли као фаворити у мел, али Олимпијски шампион показао је да га никада не сме нико тако лако отписати.

Повели су ривали 1:0, затим и 2:1, али се прва четвртина завршила егалом (3:3).

Душан Мандић био је ту када је најпотребније, носио је игру Делфина у другој деоници, а придружио му се Страхиња Рашовић.

Преокренули смо и имали благу предност, која је одржана све до полувремена, на ком је било 6:5 за Србију.

У наставку Грци су додали гас и окренули резултат на своју страну. Пропустили смо неколико добрих прилика, одбрана није била на нивоу, али голман Филиповић се побринуо да се ривал не одлепи.

Чињеница је да ни судије нису биле благонаклоне ка нашим момцима, деловало је као да често нису свирали очигледне прекршаје над нашим ватерполистима.

Пред последњу деоницу Грци су водили (8:9).

У последњој је прорадио и Немања Вицо у нападу, а на голу је блистао голман Филиповић, који је све читао Грцима.

Мандић је био импресиван, погодио је за 11:10 пројектилом и тако донео предност Србији.

Примили смо гол пет секунди пре краја, а онда је Никола Јакшић у последњој секунди дао гол за победу и пролаз!

ПОБЕДА

Примили смо гол пет секунди пре краја, а онда је Јакшић погодио у последњој секунди за победу.

4/4

11:10 (6. минут)

ГОЛ! Пројектил Душана Мандића, водимо!

4/4

10:10 (3. минут)

Стижемо до изненађења, Немања Вицо је сада поравнао на 10:10. Веома неизвесна завршница, остало је још пет минута.

Крај 3/4 (8:9)

Мандић и Виктор Рашовић су дали по гол, али Србија пред одлучујућу четвртину заостаје (8:9)

3/4

6:7 (6. минут)

Нисмо искористили добре прилике, прокоцкали смо неколико напада, иако смо примили само још један гол, пре свега захваљујући сјајним интервенцијама голмана Филиповића који је одбранио и пенал.

3/4

6:6 (3. минут)

Само један гол за сада у другом полувремену, Грци су га постигли из казненог ударца те је нерешено.

Полувреме 6:5

Након две четвртине, Србија води против Грчке са 6:5. Сјајна игра наших Делфина!

2/4

6:5 (6. минут)

Поново Душан Мандић, најбољи стрелац досадашњег турнира. Водимо!

2/4

5:4 (3. минут)

Повели су Делфини и то убојитом левицом Душана Мандића. Грци су преко Какариса искористили играча више и изједначили. Страхиња Рашовић на другој страни постиже гол, водимо 5:4.

Крај 1/4 (3:3)

Нерешено је после прве деонице. Поново су Грци повели, и то ударцем из петерца, а онда је Страхиња Рашовић распалио и поравнао на 3:3.

1/4

2:2 (5. минут)

Игра се гол за гол, Грчка је поново повела, али смо стигли до изједначења. Радује то што ни Грци не делују убедљиво.

1/4

1:1 (2. минут)

Повели су Грци преко Папаниколауа, али је Мандић онда поравнао из петерца.

Почиње

Стартовао је дуел Србије и Грчке! Делфини бране злато освојено у Токију када је у финалу побеђена управо Грчка.

Наредни ривал

Уколико савлада Грчку, Србија ће играти против бољег из дуела САД-Аустралија.

Хрвати први полуфиналиста

Селекција Хрватске савладала је Шпанију са 10:8 и прошла у полуфинале.

Делфини су до четвртфинала стигли пошто су у групи Б заузели четврто место са две победе и три пораза. Србија је успела да савлада Јапан и Француску, а поражена је од Аустралије, Шпаније и Мађарске.

На другој страни, Грчка је у групи А заузела прво место пошто је у последњем колу групне фазе савладала Италију са 9:8. Претходно су Грци савладали Румунију, Црну Гору на петерце и САД, а једини пораз у групи су доживели од Хрватске.

Биће ово и дуел финалиста са претходних Олимпијских игара у Токију када је Србија у узбудљивом мечу савладала Хелене са 13:10 и успела да одбрани злато освојено у Рију.

БЕСМИСАО: Американац трчао у Паризу, иако су сви знали да је допингован