PREOKRETOM DO POBEDE: Kecmanović u pet setova izborio treće kolo

03.07.2024. 21:47
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Srpski teniser Miomkir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je posle velike borbe u pet setova i dva sata i 34 minuta igre savladao sa 3:2 (4:6, 7:6 (9:7), 1:6, 6:2, 6:3) Holanđanina Talona Grikspora. Protivnik Kecmanoviću narednoj rundi biće pobednik meča između Janika Sinera i Matea Beretinija.

Dobro je krenuo Kecmanović- i u drugom gremu brejknuo Holanađnija, ali je Grikspor odmah uzvratio u narednom gemu. Propustio je Kecmanović još dve brejk šasne već u četvrtom gemu, da bi Grikspor u sedmom gemu drugi put oduzeo Kecmanoviću servis, a zatim i uspešno odbranio sve brejk lopte i osvojio prvi set. Rovovska borba vođena je u drugom setu u kojem nije bilo brejka, mada je Kecmanović propstio dve prilike već u drugom gemu. Otišlo se u taj-brejk u kojem je Kecmanović uspeo da spasi dve set lopte i zatim stigne do izjednačenja 1:1 u setovima.

Izgubljen set nije poremetio Holanđanina koji je svom silom uzvratio u trećem setu. Brejknuo je srpskog tenisera već u drugom gemu, zatim u veoma dugom petom gemu uspeo da sačuva čak pet brejk lopti i potom u narednom gemu dođe do drugog brejka i brzo završi set u svoju korist za vođstvo 2:1

Međutim, Kecmanović je odigrao sjajan četvrti set. Malo brejk prilika je bilo u četvrtom setu, ali svaku je iskoristio Kecmanović. Prvu u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1, a zatim u osmom kada je oduzeo servis Griksporu i ujedno izjednačio na 2:2 u setovima.

U odlučuujućem setu morao je Kecmanović da spašava jednu brejk loptu već u prvom gemu, da bi zatim oba tenisera odlipčno serfvirali sve do same završnice seta. Tek u osmom gemu su viđene novae brejk šanse. Tek treću je iskoristio Kecmanović i stigao nadomak pobede. Ipka, morao je prvo da spasi jednu brejk loptu pre nego što je konačno stavio tačku na ovaj me-č i pobedu protiv Grikspora.