ДА ВАМ АУТОМОБИЛ БУДЕ ЗАВИДНОГ ИЗГЛЕДА: Ово можете урадити САМИ у свом дворишту и на тај начин УШТЕДЕТИ новац
Вратите му стари сјај.
Полирање аутомобила ради се како би он што дуже задржао лепоту своје боје и целокупног екстеријера. Полирање је често заборављени корак између прања и воскирања, али када се правилно уради, спољашњост возила добија потпуно нову димнезију.
Упознајте Huawei П60 Про и његову врхунску подршку у виду AppGallery продавнице
Продаје се ОРГИНАЛ филмски БАТМОБИЛ: Цена права СИТНИЦА, као и МАКСИМАЛНА брзина (ФОТО ВИДЕО)
ВОЗАЧИ: Ових 5 ЛОШИХ НАВИКА УНИШТАВАЈУ ваш ауто, а да тога нисте ни СВЕСНИ
Полирање аутомобила уклониће све чврсто везане загађиваче са површине возила, као и деформитете боје и тако припремити комплетну површину возила за каснију примену воска. Полирањем се могу средити матирана боја и лак, све ситне огреботине и нечистоће, што ће вашем половном возилу дати уреднији и лепши изглед, а врло вероватно и подићи његову вредност на тржишту.
Ако се питате како исполирати ауто код куће, а притом како да постигнете што бољи ефекат полирања и добијете жељене резултате, важно је да испратите неке од ових основних корака, које препоручују сви који се професионално баве овим послом:
Избор праве пасте за полирање
Ручно полирање аута можете обавити и самостално у свом дворишту, иако тај поступак захтева мало више времена него код примене машине за полирање. Приликом куповине пасте за полирање добићете и сунђер којим се паста наноси на аутомобил и уз помоћ којег можете обавити жељену радњу. Када је у питању паста за полирање аута њена цена диктира квалитет и коначне резултате.
Ипак, неопходно је да одаберете адекватну пасту за полирање аута која одговара типу фарбе који се налази на вашем аутомобилу. Стога постоје полир пасте за металик и акрилну фарбу, а не препоручује се употреба пасте за металик боју на акрилну фарбу и обрнуто, с обзиром на то да нећете добити жељене резултате.
Основна припрема аутомобила
Пре самог процеса полирања возила неопходно је добро опрати аутомобил, а потом га и добро осушити како не би био влажан. Аутомобил оперите стрпљиво и темељно, одозго ка доле, детерџентом или течним сауном како бисте били сигурни да сте уклонили сву прљавштину и нечистоћу. Добро оперите сваки део аутомобила, поготово оне делове каросерије или точкова где се може сакрити и нагомилати прљавштина. Свака начистоћа која је остала на аутомобилу онемогућиће вас да постигнете оне резултате какве сте желели.
Након прања сачекајте да се каросерија и сви делови возила које желите да полирате добро осуше, а процес сушења можете убрзати крпом или сунђером који ће додатно покупити воду. Још једном напомињемо да обавезно водите рачуна да поменута два корака (прање и сушење) одрадите изузетно добро и темељно с обзиром на то да су они предуслов за касније квалитетно обављање процеса полирања.
Не полирајте на сунчевој светлости
Још једна важна ствар коју морате да испоштујете уколико самостално желите да исполирате свој аутомобил јесте да никако не радите овај посао на сунцу. Директна сунчева светлост може довести до стварања флека од пасте за полирање, па је самим тим препорука да се полирање аутомобила обавезно и искључиво ради у хладовини или у неком затвореном простору (гаражи, радионици).
Аутомобил паркирајте на чврсту и чисту површину (ако радите напољу у хладовини препорука је да то не буде на травнатој површини с обзиром на то да се ауто може запраљати земљом или травом).
Започните полирање
Полирање аутомобила започните лаганим наношењем полир пасте кружним покретима. Свакако, морате полирати део по део аутомобила, али потрудите се да не правите паузе, већ да радите у континуитету, без прекида док не исполирате цео аутомобил. Важно је да обратите пажњу да пастом за полирање третирате само металне површине каросерије возила, трудећи се да не додирујете гумене и пластичне делове, јер постоји могућност да их оштетите (могу да избледе усред рекације са пастом за полирање).
Сачекајте да се паста осуши
Након што сте завршили комплетно наношење пасте, важно је да сачекате да се она у потпуности осуши. На упуству сваке полир пасте налази се оквирно време предвиђено за њено сушење након наношења. Ипак, реално време за које ће се полир паста осушити највише зависи од спољних фактора и услова у којима сте радили полирање аута. Али, најпре ћете знати да је сушење завршено, односно да је дошло време да се уклони паста са аутомобила онда када она побели.
Уклањање пасте за полирање са аутомобила врши се само и искључиво нежном, памучном крпом, кружним покретима по површини аутомобила. Оваквим утрљавањем постиже се да возило добије још већи сјај. Овај корак је можда и најзахтевнији у целом процесу полирања, с обзиром на то да захтева највише уложене физичке снаге, јер је неопходно добро изгланцати ауто, али је и веома важан јер од њега зависи финални изглед возила.