КУПУЈЕТЕ "ПОЛОВЊАКА"? Ових 5 ствари ОБАВЕЗНО проверите, да не бацате паре и живце! (ВИДЕО)
Кључно.
Велика већина српских возача купује половно возило а разлози за то су свакако економске природе, једноставно речено, "плиткоћа" нашег џепа.
Погледајте ОВДЕ све ознаке таблица у Србији.
Вероватно знате, али ипак се подсетите - ово је најважније. Потрудите се да не купите аутомобил који је:
1) украден,
2) неколико година старији него што пише у документима,
3) претрпео тешку саобраћајну незгоду,
4) нема 200.000 или 300.000 километара више него што пише на инструмент табли,
5) прошао „сито и решето“.
БОНУС САВЕТИ: 1) Добро проверите место/места на којима је исписан број шасије (тзв. ВИН), при чему обратите пажњу на шире подручје око броја – можда је читав комад лима са бројем исечен и заварен нови или је на неки други начин фалсификован.
2) Инсистирајте да уз возило добијете и уредно попуњену сервисну књижицу. То ће вам бити одличан извор података да ли је возило редовно одржавано и какве је све кварове имало до сада, а на овај начин можете проверити и пређену километражу. Уколико продавац нема сервисну књигу, то може бити разлог за евентуално одустајање од куповине.
3) Није на одмет повести мајстора на преглед возила или га одвести код једног од њих. Стручно око може да види много боље од лаика. Важно: потрудите се да вам мајстор о аутомобилу говори у четири ока. Ако је продавац присутан, он може подсвесно да ублажи мане која возило има, иако их јасно види.