НЕВЕРОВАТНО: Погледајте како изгледа ГРОБЉЕ напуштених ЕЛЕКТРИЧНИХ АУТОМОБИЛА (ФОТО+ВИДЕО)
Кинески произвођачи региструју масу возила као да су их продали, па на темељу великих бројки добијају субвенције владе.
Кина је постала глобална суперсила у производњи и продаји електричних возила. Али можда постоји тамна страна њиховог метеорског успона. Недавни видео открива шта су кинески произвођачи аутомобила наводно урадили да би се такмичили за владине подстицаје, прикупили капитал и попели се на продајним листама.
ВОЗАЧИ ОВО ОБАВЕЗНО МОРАТЕ ДА ЗНАТЕ: Вожња у тунелу, шта би требало учинити у случају КВАРА, НЕСРЕЋЕ ИЛИ ПОЖАРА?
ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ: Када користите ТЕЛЕФОН током вожње - исто је као да сте ПИЈАНИ
ПРЕ ПОЛАСКА НА ОДМОР: Истраживали смо, колико кошта ПУТОВАЊЕ колима до МОРА, цене ће вас ИЗНЕНАДИТИ
Снимци дроном показују огромна поља испуњена хиљадама напуштених кинеских електричних аутомобила. Чини се да су неки од ових електричних возила модели Геели Канди К10 ЕВ, Нета В и БИД е3. Ови аутомобили су виђени паркирани у једном од округа Хангџоуа, главног града провинције Џеђијанг у источној Кини.
Призор делује сабласно јер је бела боја умрљана слојевима прашине, а гуме су делимично прекривене травом. Унутра изгледају потпуно ново јер се чини да су пластична облога и седишта нетакнута.
Исто тако, сви имају регистарске таблице! Јутјубер Винстон Стерзел, који је поделио снимак дроном, тврди да кинески произвођачи електричних возила региструју аутомобиле и тврде да су их продали да би приказали велике бројеве и тако добили државне субвенције.
South China Морнинг Пост и The Атлантиц пријавили су сличне случајеве још 2018. године у Шангају, највећем граду у земљи и глобалном финансијском центру, али у вези са бициклима. Атлантик је известио да је, након што је посао са „дељењем бицикала“ достигао врхунац 2017. у Кини, понуда далеко надмашила потражњу. Резултат су биле гомиле вишка бицикала.
Што се тиче електричних аутомобила, у снимку се наводи да их кинеске компаније често производе олако, без истраживања тржишта и без тежње ка одрживости. Треба напоменути да су неки од снимака дроном на снимку стари више од две године, па није сасвим јасно какво је тренутно стање овог „гробља“ електричних аутомобила и да ли су против произвођача икада предузете мере од стране држава.