ОВО СИГУРНО НИСТЕ ЗНАЛИ: Постоје 4 начина како да ЗАШТИТИТЕ ваш аутомобил од ВРУЋИНЕ, а ево и који су
Спремите вашег љубимца за вреле тропске дане.
Као што и сами знате, сведоци смо великих климатских промена, па тако да оне нису заобишле и наш регион. Лето у нашој земљи уме да буде доста "паклено", понекад са тепрературама преко 40 степени. Већина нас избегава сунце кад год може. Некада толико је вруће да чак, и када изађете на пар минута напоље осећате да се топите. Сада замислите шта ваш аутомобил мора да издржи када није на заштићеном паркингу, односно у дебелом хладу. Ево неколико ствари које можете да урадите како би заштитили вашег мезимца.
ТОП 5 ПОЛОВЊАКА ДО 8.000 ЕВРА: Све што би требало да ЗНАТЕ пре саме куповине
ВОЗАЧИ ОПРЕЗ: Ускоро креће ВЕЛИКА КОНТРОЛА саобраћајне полиције, ево о чему је реч
9 КОРИСНИХ САВЕТА: Ево како да ЕНТЕРИЈЕР у вашем аутомобилу УВЕК буде ЧИСТ
Редовно воскирајте свој ауто
Период високих температуруа код нас умеју да потрају, а такве врућине ће истрошити и најјачи аутомобилски восак. Део процеса неге аутомобила требало би да буде недељно прање и воскирање. Без слоја воска ваш прозирни премаз ће се истрошити. Када то нестане, сама боја ће бити изложена елементима. Ако се то догоди, полирање не може много помоћи.
Користите редовно средства са одржавање ентеријера
Уређивање аутомобила није само спољашњост возила. Не остављајте унутрашњост незаштићеном. Ако је у вашем аутомобилу уграђена квалитетна фолија за прозоре, пола битке је добијено. Квалитетна аутомобилска нијанса блокира УВ зраке који могу да драстично утичу на кожу у аутомобилу. Такође блокира ИР зраке како би унутрашњост била хладнија. Али ово неће бити довољно да спречите да се ваша контролна табла током времена топи. Заштита за унутрашњост мора бити део вашег комплета за чишћење аутомобила. Обично долазе у спрејевима или марамицама које се могу користити на пластичним површинама. Нанесите их на контролну таблу, поклопац волана,мењача и панеле врата.
Немојте занемарити седишта и делове од коже
Сада када сте се побринули за пластику, време је да се фокусирате на кожне елементе. Инвестирајте у квалитетно средство за чишћење коже и регенератор за кожу. Наравно, користите прво пре другог. Неки брендови нуде формуле 2-у-1. Ово је опција за оне који више воле практичнији процес. У зависности од тога колико је ваш аутомобил изложен сваки дан, препоручујемо вам да детаљно обрађујете елементе од коже сваких три до шест месеци.
Посветите пажњу вашим гумама и фелнама
Ако не очистите точкове и гуме током процеса чишћења аутомобила, догодиће се две ствари. Прво, прљавштина са пута и прашина од кочница ће се "испећи" на точковима. Осим што ће уништити њихов изглед, ови загађивачи ће захтевати још више труда да се касније уклоне. Друго, ваше гуме ће постати смеђе и производи за сјај гума неће дуго трајати на њима. Запамтите, прљави точкови и гуме на чистом аутомобилу су слични ношењу скројеног одела са патикама.
Пре прања аутомобила, попрскајте наменско средство за чишћење на точкове и гуме. Оставите да одстоји пар минута, а затим истрљајте четком пре него што темељно исперете. Сјајни точкови употпуњују изглед вашег аутомобила. Када се гуме осуше, нанесите сјај на гуме. Производи за сјај гума долазе у неколико облика. Спрејеви су најпогоднији, али неки власници преферирају гелове или течности које се морају ручно наносити.