УЗМИТЕ ПАРЕ! Ево како можете наплатити штету на ауту насталу због оштећења на путу!
Први корак је позивање саобраћајне полиције.
Рупе којих је све више на путевима су нешто чега се прибојава сваки возач. Због снега, леда и соли има их свуда, велике су и дубоке, а право питање је како можемо и од кога наплатити одштету возила?
Каква је процедура? Шта возач треба да уради? У којим случајевима нема одштете, а штета је настала због остећења на путу? Колико пријава до сада је било и колико штета је исплаћено?
ПУНИТЕ ГОРИВО ДО ВРХА РЕЗЕРВОАРА? Ево зашто то НИЈЕ добро - постоје озбиљни ризици! (ВИДЕО)
Возачи морају да позову саобраћајну полицију, која треба да обави увиђај и сачини записник. Возачи треба да знају да је у таквим ситуацијама саобраћајна полиција обавезна да изађе на лице места, јер се и оштећење на возилу због рупе сматра саобраћајном незгодом.
Друга важна ствар јесте да возач фотографише и оштећења и рупу из неколико углова, а врло је пожељно узети изјаве евентуалних сведока.
Следећи корак јесте утврђивање штете, а за то су задужени проценитељи из друштва за осигурање. Са овим документом, записником полиције и копијама личне карте, саобраћајне дозволе и банковне картице оштећени се може обратити директно управљачу пута.
ПЕРЕТЕ ЛИ АУТО ИЗНУТРА? Требало би! Волан је ЧЕТИРИ ПУТА прљавији од WC даске у јавном КЛОЗЕТУ!
Уколико управљач пута одбије да плати штету или не одговори у року од 15 дана, до накнаде се може доћи само судским путем.
За све ауто-путеве и магистралне путеве су одговорни "Путеви Србије", док је за Београд задужен ЈП "Путеви Београда".