Аплицирате за посао? Ево шест веома корисних савета за интервју који вас чека
Савети бившег ХР стручњака
Хали Нахман је бивша ХР менаџерка. Обавила је на стотине интервјуа за посао и прошла кроз различите процесе избора кандидата. За сајт "Manrepeller" писала је о томе које то савете дели и својим пријатељима, а који би могли да им буду од значаја.
Док се припремате за разговор, прођите кроз своје одговоре наглас
Напишите питања која би могла да вам буду постављена, и смислите одговоре. Само, то није довољно. Не би требало ни да их напишете. Требало би да их кажете наглас. Зашто? Када нешто изговорите добићете праву слику како то звучи. На папиру или у мислима је сасвим другачије.
Слаткиши буђави, а власник не зна ништа: Повучено ЧЕТИРИ ТОНЕ ЧОКОЛАДЕ са домаћег тржишта
Немојте превише да се сређујете. Једноставно будите професионални
Људи кажу да никада не можете превише да се средите за посао, али моје искуство је показало да то није тако. Ако сте се превише средили, прејако нашминкали, то може да покаже да нисте разумели културу компаније. Пре интервјуа требало би да схватите какав се "дрес-код" тражи, а онда томе прилагодите свој стил одевања. И увек будите професионални.
Динарска штедња у Србији од 2012. године УСТОСТРУЧЕНА!
Увек имајте на уму да је испред вас особа која пролази кроз свој пребукирани пословни дан
Ни они не знају све. Ако не разговарате са ХР-ом, још боље, ни та особа не зна да спроведе типично професионални интервју за посао. Они који интервјуишу неће запамтити све што сте рекли, а често им нешто омета пажњу или покушавају да смисле неко питање. Они ће запамтити како су се осећали поред вас.
Будите што више отворени за разговор
Када вам онај ко вас интервјуише постави питање, то није тест. Не морате да дате припремљен говор, не користите празне фразе које иначе не користите, нека то буде обичан разговор. Ако видите да сте негде "запели", почните да размишљате наглас. Нема ничег лошег у томе.
Нема више "лажних слабост", постаје очигледно
Када кажете да су ваше слабости то што сте "перфекциониста" или нешто слично, биће очигледно да се фолирате. Стручњаци већ годинама препоручују да будете искрени око тога шта вам иде теже у послу, али онда наведите шта (планирате да) радите како бисте поправили то. Наравно, говорите о слабостима које нису пресудне за посао.
Лепа вест за ПЕНЗИОНЕРЕ: Од јануара 2018. пензије ВЕЋЕ него пре мера 2014.
Постављајте питања, смишљено
Немојте се превише трудити да изгледате паметно, или да будете усиљено духовити. Питајте оно што вас стварно занима, а пре тога истражујте о компанији – о њеним достигнућима, предностима и манама.