Српски зубари дижу руке од струке! Разлог је РАЗОЧАРАВАЈУЋ и има везе с пацијентима
Жене и мушкарци чине исто
Све више стоматолога у Србији обучава се за естетску медицину. Разлог је само један - жене, а и мушкарци, све више су заинтересовани за улепшавање, пеглање бора, подмлађивање, пумпање усана... а све мање за мењање пломби, скидање каменца, избељивање зуба или уградњу оних који недостају.
Здравље и лепота
Тако се често дешава да девојке одлазе да пумпају усне, подижу јагодице, а да немају бочне зубе. Тренд занемаривања оралне хигијене нарочито је изражен од 2006. године, откад грађани не могу да оду код зубара само са здравственом књижицом, већ морају да плате сваку интервенцију.
Прочитајте и:
Да је многим људима мрско да изваде новац и плате поправку или надоградњу зуба, сведочи забрињавајућа статистика која показује да четвртини нације недостаје више од десет зуба. Са друге стране, пракса показује да управо тим људима није жао да плате услуге естетичара.
- Многи немају навику и културу да долазе на стоматолошке прегледе једном у шест месеци. С друге стране, људе све више занима подмлађивање и улепшавање. Међутим, статистика је забрињавајућа. Сваком другом сређошколцу недостаје један зуб - каже др Марина Лазић из Шапца.
Измењени приоритети
Према њеним речима, приоритети пацијената су се изменили.
- Једна пломба кошта 20 евра, траје до седам година, некад и дуже. То је много корисније од професионалног шминкања које траје један дан, а кошта исто.
Она додаје да је прошло време силикона и радикалних хируршких захвата, а да је сада најпопуларнији природан изглед.
- Када је естетски захват добро урађен, он се и не препознаје - оцењује саговорница.