У Србији мало ко зна за ову БИЉКУ, а узгајање вам може донети ОГРОМНУ ЗАРАДУ
Идеална за наше услове
Биљка која осваја плантаже зове се јошта (јоста), а популарност дугује плодовима који су ризница витамина али и брзом зарадом јер су производи који се добијају постали хит на пијацама.
ИСТИНА о животу у Немачкој: Ево због чега гастарбајтери купују МЕЧКУ (ВИДЕО)
Она има 28 година и ОГРОМНУ ПЕНЗИЈУ! Откривамо вам њен НЕВЕРОВАТАН ТРИК!
На први поглед изгледа као рибизла, док укус подсећа на мешавину боровнице, кивија и грожђа. Јошта или јоста настала је у Немачкој укрштањем црне рибизле и огрозда.
Делициоус #Josta berry леавес beginning то спроут ин the #foodforest pic.twitter.com/VVyZGAZT5s— Winslow Food Форест (@Winslow_FF) March 6, 2017
Мада је откривена давне 1922. године у нашој земљи се мало зна за ову биљку те се њеним гајењем може зарадити велики новац.
АЛАРМАНТНИ ПОДАЦИ са тржишта рада! Сваки ТРЕЋИ Србин ЈЕДНОМ НОГОМ У ИНОСТРАНСТВУ, ево због чега
Јошта има изванредан састав витамина и минерала, висок ниво отпорности на болести и штеточине, успева на подручјима са континенталном климом, а може да издржи и до -40 °Ц. Идеалан период за садњу је рано пролеће и јесен, а прве плодове даје у трећој години.
Ласт two liqueurs labelled анд ready то го!
Blackcurrant Водка liqueur анд Jostaberry Гин liqueur. pic.twitter.com/HzWf3yMvnI— LuddendenValleyWines (@LuddendenVWines) Оцтобер 14, 2016
У првих четири године принос у грму је просечно 3,6 килограма а цена плода је и до пет евра по килограму. Јошта садржи чак осам пута више витамина Ц од лимуна, 20 пута више од јабуке и око 30 пута више од трешања. Конзумира се у свежем стању, смрзнута или кувана. Познато је и вино од јосте, добијено без термичке обраде.