Зарадите 7.500 евра годишње: Посао не захтева много улагања, а можете да ИЗДРЖАВАТЕ ПОРОДИЦУ
Бизнис који се брзо исплати
Уколико разматрате бизнис идеје у потрази за оном у коју није потребно уложити много новца, ону која је по обиму производње мала, а од које се може издржавати породица, онда је кунићарство Ваша прича.
Прочитајте и:
Месо кунића је све траженије, зато што је квалитетније и здравије од осталих врста меса. Садржи висок ниво протеина а низак ниво масти, што га чини идеалним за људску исхрану и одличним за спортисте. У њему се, такође, налазе и лековити састојци који ојачавају људски имунитет, те га лекари неретко препоручују пацијентима као допуну терапији.
Треба истаћи чињеницу да је кунић животиња која најбрже расте и која се најбрже размножава од свих животиња које човек гаји.
Једна женка донесе, у просеку, педесет младунчади у годину дана. Зарада по кунићу од 3 килограма је 3 евра. Значи да само једна женка донесе зараду од 150 евра годишње. Ако направите легло од педесет женки, то је око 7.500 евра. Што је 625 евра месечно. Наравно, то није нето износ, постоје и издаци, али зарада је ту.
Занимљиво је и то, да је овој животињи потребно око 80 дана да достигне продајну тежину.
Приликом остваривања ове бизнис идеје не треба се залетети и одмах почети на велико, већ у почетку набавити пар мушких и женских јединки и кроз неколико месеци стицати искуство и лагано проширивати посао.
Треба се одлучити за органски начин гајења, јер се тако користи пун потенцијал и квалитет меса ове животиње што свакако утиче на продајну цену. А и када се храни органском храном, отпорније су на болести.
Простор треба опремити кавезима специјално направљеним за кунићарство. Кавези се могу купити, а можете их и сами направити. Просторија се мора проветравати, поготово лети, мора бити осветљена и не сме бити промаје. Кавези се морају редовно чистити, а унутра увек мора бити хране и свеже воде.
Оно што је мана, или боље казано – отежавајуца околност, овде изложене идеје за бизнис, јесте то што тренутно не постоје програми за субвенционисање и друге видове помагања одгајивачима кунића. Међутим, како је Србија на путу прикључивања Европској Унији, питање је тренутка када ће кунићарство уврстити у сточарство.