Да ли ће последице ПАНДЕМИЈЕ ОСТАВИТИ СВЕТ БЕЗ ХРАНЕ? Корона десетковала УГОСТИТЕЉЕ И ПРЕХРАМБЕНУ ИНДУСТРИЈУ
Могло би бити изгубљено 10 милиона хектолитара вина.
Пандемија је приморала неке фармере и произвођаче да раде оно што је била пракса током Велике депресије (1929/30) да се једноставно ослободе својих производа или разматрају мере које би их превентивно одржале од пропадања, услед слабе потражње.
Ко није добио 100 евра, МОЖЕ ДА СЕ ЖАЛИ: Пријава је завршена у поноћ, уведена је ЈОШ ЈЕДНА ОПЦИЈА
ЗНА СЕ ШТА НАС ЧЕКА КАД ДОЂЕМО У ГРЧКУ! Летови из иностранства почињу 15. јуна, СВЕ ЋЕ БИТИ ДРУГАЧИЈЕ
Пандемија COVID-a 19 отворила пут за нове сајбер нападе: Осигуравајуће покриће од сајбер ризика све траженије
Када се ситуација средином марта тек захуктавала, људи су пожурили да набаве залихе свега - од тоалет папира до хране, јер су страховали да ће доћи до несташице. Након што је првобитни шок почео да "бледи", а енормне количине нетакнутих производа завршиле у смећу, произвођачи су се суочили с новим проблемом: у њиховим рукама остало је превише добре хране, коју су морали да баце због рока важења.
Између осталог, бачени су милиони литара нетакнутог пића. Ресторани, барови и кафићи су у трену престали да раде, па није било потребе за наручивање робе, конкретно пића и хране. То је произвођачима вина и пива, оставило велике залихе. ЦЕЕВ извештава да би могло бити изгубљено 10 милиона хектолитара вина.
Ништа боље није било ни произвођачима пива, а неки су се жалили да морају да пусте неискоришћено пиво низ одводе. Немачко удружење DBB рекло је руским медијима да иако неки производи могу бити поново искоришћени, доста отворених сандука је потребно бацити.
Изгубљене су и тоне меса.
Пандемија је пореметила и рад у погонима за прераду меса, након што су се радници заразили. Нека постројења у САД и Европи су се потпуно затворила, а нека су наставила рад, али са смањеним капацитетом. Према недавној "YouGov" анкети, 60 одсто Американаца је забринуто да ли ће моћи да купи месо.
Пољопривредници су морали да се реше стоке, а велика америчка компанија је еутанизирала два милиона живине, на фармама у Делаверу и Мериленду. Иста судбина је задесила и свиње, јер је фармерима понестајало простора.
Криза је успорила и продају млека и осталих млечних производа, који су у великој мери зависни од конзумације у школама и ланцима брзе хране, док са друге стране - краве не могу бити спречене да дају млеко.
Да би цене остале стабилне, млекаре су свакодневно одбацивале 3,7 милиона галона млека, према америчким подацима. Неке краве су послате у погоне за прераду меса, а тај број је порастао 2 одсто у априлу. Уместо да дају млеко, њихово месо је коришћено за хамбургере.
Како ће свет функционисати ПОСЛЕ пандемије? Неке ствари ће се ДЕФИНИТИВНО ЗАУВЕК ПРОМЕНИТИ (ВИДЕО)
ЦЕНА КВАДРАТА СТОЈИ, ПРОДАЈА ПОЧЕЛА: Да ли је право време за куповину некретнине?
СРБИ РЕЗЕРВИСАЛИ ПРВЕ ТЕРМИНЕ У ГРЧКОЈ: Цене смештаја се крећу од 300 до 2.000 евра!
УПРКОС КОРОНА КРИЗИ: Амерички милијардери током пандемије ПОСТАЛИ БОГАТИЈИ за 565 милијарди долара
НЕМАЧКА ОШТРО ЗАПРЕТИЛА: Уколико САД наметне санкције против "Северног тока 2" отпочеће својеврсни ЕКОНОМСКИ РАТ
Чадеж: Политичари који не разумеју економију отимају и од сопствене привреде