Како да више НИКАД НЕ ОСТАЈЕТЕ ДУЖЕ НА ПОСЛУ!?
Ово су неки од начина како да коначно доживите да сваког дана с посла излазите на време
Теоретски да, али практично немате радно време, јер се никада не зна када ћете напустити посао и канцеларију. Можете да се правдате обимом посла, али много је тога у вашим рукама. Ово је помоћ како да коначно доживите да сваког дана с посла излазите на време.
БИЛ ГЕЈТС САВЕТУЈЕ: Ако владате са ова ТРИ ЗНАЊА, бићете УСПЕШНИ
ОВДЕ БИ СВИ ВОЛЕЛИ ДА РАДЕ: Плата у српској фирми 110.000, а за Божић и Васкрс по јагње и прасе
Одредите себи тачно време одласка са посла
Када стигнете ујутру на посао одредите себи тачно време до када остајете. Забележите га, подесите аларм или једноставно зацртајте то време у глави. Ово можда звучи једноставно, али многима пролети дан и за час дође крај радног времена, а да посао није ни при крају. Уместо што расипате своју енергију на друге ствари и дохватате се послова којих и треба и не 04треба, фокусирајте се на своје радне задатке.
МЕЊАЈТЕ СЕ: Ако имате неку од ових 9 особина, НИКАДА СЕ НЕЋЕТЕ ОБОГАТИТИ
Реците колегама кад идете са посла
Уколико колеге обавестите да канцеларију напуштате у 17х и ни минут касније, врло је вероватно да ћете то и остварити. Овако им говорите да вам на време пренесу одређене задатке и захтеве, јер касније нећете бити доступни. Покушајте већ сутра. И тако наредних неколико дана. Колеге ће се навикнути на ваш распоред и време одласка, а вама ће постати рутина коју ћете временом све лакше спроводити у дело.
Оставите 20 минута пре одласка
Када одредите време одласка, на пример 17х часова, последњих 20 минута посветите сређивању радног стола, провери e-mail поште, припреми папира и потребних докумената за сутрашњи дан. Последњих пар минута искористите за разговор и евентуалне договоре са шефом или колегама.
Прво урадите најтежи део посла
Уместо да тежи део посла остављате за крај дана, кад сте најуморнији и најмање ефикасни, нека то буде прва ствар коју ћете ујутру урадити. Ако прво завршите са захтевнијим делом посла, далеко ћете се брже изборити са лакшим обавезама, а крај радног времена вам неће бити стресан. Ако вам је лакше, напишите на папир листу приориета и на крају дана проверите у којој мери сте испоштовали своје циљеве. Ово вам можда неће убрзати крај радног времена, али мирнији и задовољнији ћете отићи кући, знајући да сте велики део посла урадили.
ЖЕЛИТЕ ДА СЕ ОБОГАТИТЕ? Ево и неких САВЕТА који би могли да вам помогну у томе!
Не губите време у канцеларији
Ако сваког дана на послу останете дуже него што је потребно, знајте да своје време неефикасно трошите. Уместо што одговарате на сваки e-mail и поруку исте секунде, одредите себи време које ћете посветити оваквој комуникацији – на пример, на пола сата или сат времена, и држите се тог ритуала. Ако је могуће користите што више телефон. Бићете ефикаснији и уштедећете много времена које проводите у читању и одговарању, а кроз директан разговор добићете све потребне информације. Иако је неопходно да сте у контакту са колегама, стална комуникација омета и може озбиљно да наруши вашу продуктивност и фокус. Смањите је на минимум. Сат откуцава, зато паметно трошите своје време.
Мање користите друштвене мреже
Стрес, притисак али и доколица на послу умеју да ‘одвуку’ на сајтове друштвених мрежа – Twitter, Facebook, Инстаграм. Уколико вам је пала концентрација и потребна вам је пауза искористите је, али на бољи начин – прошетајте по канцеларији, узмите комад чоколаде или свежег воћа да повратите енергију. Све је боље од додатног зурења у монитор колико год вам се чинило занимљивим. Неке фирме својим запосленима забрањују ове сајтове, али уколико то није ваш случај, постоји и Фреедом апликација, која корисницима блокира приступ интернету на пар сати.