ПОДРШКА ДРЖАВЕ РАЗВОЈУ ПРЕДУЗЕТНИШТВА: 100 милиона евра за покретање социјалног предузетништва на селу
Министар за бригу о селу Милан Кркобабић рекао је да је потребно најмање 100 милиона евра за покретање социјалног предузетништва
Он је истакао да се социјално предузетништво може посматрати као трећи сектор привређивања у Србији, поред реалног и јавног.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/04/23/untitled_1.jpg?itok=U9R0l6KT)
НОВА СТРАТЕГИЈА О СЕЛУ У ОКВИРУ ПРОГРАМА СРБИЈА "2020-2025" Влада Србије улаже у развој сеоског живота
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/04/30/pjimage_1_2.jpg?itok=goiJlUye)
СНАЖНА ПОДРШКА РАЗВОЈУ ПРЕДУЗЕТНИШТВА: Председник Вучић се састао са одлазећом регионалном директорком ЕБРД-а
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/04/25/178400809_949525872481301_6086744775786520037_n.jpg?itok=yXuFbuGW)
ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ПРИСУСТВУЈЕ ЦЕРЕМОНИЈИ: Сутра почињу радови на изградњи Фрушкогорског коридора
- То је предуслов да социјалне задруге могу да заживе. Очекујем да ће овај сазив Скупштине показати завидан степен друштвене одговорности и предвидети та средства у буџету за наредну годину То од њих очекију особе са инвалидитетом, жене и мушкарци одређене старосне доби избегла и расељена лица, и сви они који би да раде и живе од своје зараде. Запослење и зарада - да, милостиња – не! - рекао је Кркобабић одговарајући на питања посланика о новчаној помоћи државе за остале облике задругарства, поред земљорадничког и пољопривредног.
Кркобабић је појаснио да је социјално предузетништво корективни фактор несавршености тржишне економије и треба да представља, поред јавног и реалног, трећи сектор привређивања.
- Тај тип предузетништва има различите организационе облике и правне форме: предузетничка радња, друштво са ограниченом одговорношћу, акционарско друштво, задруга и запослио би све оне који су тренутно неконкурентни на тржишту рада: особе са инвалидитетом, избегла и расељена лица, мањинске групе, људи одређене животне доби, људе проглашене економским и технолошким вишком. Запослење за њих није само извор егзистенције, већ и начин за враћање преко потребног достојанства - сматра Кркобабић.