Потписан Меморандум о разумевању између ПКС и Свекинеске федерације за индустрију и трговину
Привредна комора Србије и Свекинеска федерација за индустрију и трговину потписале су Меморандум о споразумевању.
Меморандум о споразумевању потписали су Сје Ђинжонг, потпредседник Свекинеске федерације за индустрију и трговину и Марко Чадеж, председник Привредне коморе Србије.
Том приликом председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж истакао је значај овог Меморандума и указао на јачину веза које повезују српски и кинески народ и инвеститоре.
- Желимо да се овде кинеске компаније осећају као код своје куће, а ми можемо много од вас да научимо - рекао је он и изразио очекивање да ће представник ПКС у Кини добити подршку у раду од АЦФИЦ, "јер само свакодневни контакт доприноси сарадњи".
Чадеж је рекао и да очекује да ће велики пословни форум привредника две државе у Пекингу бити одржан крајем јесени или почетком зиме ове године.
Потпредседник АЦФИЦ Сје Ђинжонг оценио је да су потписивањем меморандума две стране које су до сада биле пријатељи постале "једна породица" и изразио очекивање да ће то довести до улагања више напора на јачању сарадње међу привредницима.
- Председник Србије је рекао да Кину и Србију везује челично пријатељство, надам се да ћемо добро сарађивати и дати заједнички допринос економском развоју Србије - па да челични односи буду још челичнији - рекао је он и додао да је потписавање почетак стварања једне породице, а да треба уложити напоре да породица напредује.
Ђинжонг је рекао да постоје могућности за спајање предузећа и позвао на што чешће састанке како би односи међу компанијама јачали, а подсетио је на кинеску пословицу "да рођаци што се чешће виђају постају све ближи".
Меморандум о разумевању између Привредне коморе Србије (ПКС) и Свекинеске федерације за индустрију и трговину (АЦФИЦ) који је потписан данас допринеће јачању челичног пријатељства две државе и учврстити осећај да су Србија и Кина једна породица, речено је после потписивања.
Свекинска федерација окупља привредне коморе Кине и чине је кинески индустријалци и бизнисмени, компаније и појединци приватног сектора.
Поред централе у Пекингу, АЦФИЦ има 3.402 локалних канцеларија на провинцијском и општинском нивоу.
До краја 2016.године АЦФИЦ је имао регистровано 4,5 милиона чланова широм Кине.
Главне функције АЦФИЦ: стварање канала комуникације између владе и приватног сектора; помоћ влади у управљању приватним сектора; учешће у политичким консултацијама око националне политике и стратегије у политици и привреди и легитимно заступа своје чланице и износи њихове захтеве влади и др.