Реконструкција 7 античких рушевина широм света (ВИДЕО)
Античке рушевине нам пружају фасцинантан поглед у прошлост, јер преко њих можемо имати увид у то како су људи живели у прошлости, у каквом простору су се кретали и како је изгледала њихова свакодневица.
Људи широм света су се миленијумина дивили чудима архитектуре древних неимара. Чак и у савременом добу није могуће објаснити неке начине грађевинарске технике.
Оно што је најмистериозније од свега је како су заправо те грађевине изгледале у свом пуном сјају.
Због тога смо одлучили да се вратимо у прошлост и пренесемо реконструкцију неких рушевина на њиховим првобитним локацијама кроз ГИФ анимације. Погледајте како то изгледа:
1.Партенон
Партенон је храм посвећен грчкој богињи Атини, заштитници града Атине, изграђен у 5. веку п. н. е. на Акропољу. То је најзначајнија сачувана грађевина класичног стила.
Порекло назива Партенон није у потпуности јасно. Према Џефрију Харвиту, његово значење могло би бити „посвећен девици“ или „девичански“, и чини се да се у почетку односио само на једну просторију у згради; предмет је расправа која је одаја у питању, и како је добила своје име.
Партенон се сматра трајним симболом античке Грчке и атинске демократије и спада у највеће светске културне споменике.
2.Пирамида у Коби
Коба је велико археолошко налазиште на Јукатану у Мексику из доба цивилизације Маја. Налази се на око 90 км од Чичен Ице и око 40 км западно од Карипског мора.
Археолошко налазиште окружује две лагуне, велики број поплочаних стаза и путева који кружно воде до бившег градског центра и централних пирамида.
3.Јупитеров храм
Храм Јупитера Оптимуса Maximusa био је велики храм на брду Капитолу у древном Риму. Према древним римским описима, храм је био дуг 60 и широк 60 метара. Храм је био украшен статуама од теракоте, а у њему су се чувале и Сибилске књиге.
Храм је изгорео заједно са овим књигама, а сада имамо прилику да стекнемо утисак како је он заправо изгледао.
Возачи, у Београду постављене нове камере: Погледајте тачне локације и будите на опрезу (СПИСАК)
У "ИМЕ БОГА" ИЗНАЈМЉУЈУ СОБЕ: Невероватан бизнис часних сестара у Дубровнику
ПОЧИЊУ НОВЕ РЕФОРМЕ За годину дана раст БДП-а иде и на седам одсто
4.Хадријанов зид
Хадријанов зид је назив за 117 км дуг зид који су Римљани подигли почетком 2. века наше ере и који дели британско острво на два дела. Штитио је римску Британију, тј. данашњу Енглеску од напада варвара са севера из Албе. Уз Хадријанов зид, који је 1987. увршћен на УНЕСКО листу светске баштине, постојала су и утврђења која су изгледала управо овако:
5.Храм у Луксору
Храм у Луксору је велики комплекс храмова из доба Старог Египта на источној обали Нила. Храм је посвећен Тебанској тријади богова: Амону, његовој жени Мут и сину Консу, богу Месеца.
Саграђен је у доба Новог царства, а Фараон Аменофис III подигао је садашњи јужни део храма са Двораном са стубовима и двориштем. Тутанкамон је доградио Дворану са стубовима, док је Рамзес II сазидао велики пилон у дворишту са својим колосалним седећим статуама и обелисцима.
6.Пирамида Сунца – Теотивакан
Теотивакан је био један од два највећа града претколумбовске Америке. Налази се 40 километара североисточно од града Мексика, а име Теотивакан су дали Астеци вековима након пада града. Централна градска авенија звала се Авенија мртвих. С једне стране авеније налазила се пирамида Сунца, која је била друга по величини у Америци, иза пирамиде у Чолули. Ту су се налазили и пирамида Месеца, храм Кецалкоатла и мноштво мањих храмова и палата.
7.Torre Аргентина – Храм Б
Ларго ди Torre Аргентина је мали трг у Риму са четири римска храма и остацима позоришта Помпеја. Храм Б је кружни храм које је изградио Квинт Лутације Катул 101. године пре нове ере. У њему је током ископавања откривена колосална статуа Богиње среће која се данас чува у Капитолским музејима.
ОВО ЈЕ НЕМАЧКИ ГИГАНТ КОЈИ ЈЕ СТИГАО У СРБИЈУ! Вучић потписао уговор са једном од НАЈВЕЋИХ авиокомпанија у свету
ПОТПИСАНА ТРИ СПОРАЗУМА са Светском банком вредни 142 МИЛИОНА долара
ИНВЕСТИЦИОНА БОМБА! Немачки АВИО-ГИГАНТ слетео у Србију, ово нас лансира у ВИШУ ЕКОНОМСКУ ЛИГУ (ФОТО/ВИДЕО)