СВЕ УНОСНИЈИ БИЗНИС: Једно шишање пса кошта 2.000 динара, термин се заказује две недеље унапред!
Скупље него шишање људи
За једно шишање у салону за псе потребно је издвојити најмање 2.000 динара, а један такав третман морате заказати најмање две недеље унапред!
СЈАЈНЕ ВЕСТИ МИНИСТАРСТВА ФИНАНСИЈА: У прва три месеца суфицит у буџету 7 милијарди динара!
Трампова администрација НАЈБОГАТИЈА у историји САД: Ево колика је Иванкина имовина
Шишање на кратке фризуре и ове сезоне ће олакшати власницима и љубимцима да преброде несносне врућине, али и инфекције које би запуштена и ућебана длака могла да изазове.
Због чега су цене третмана толико скупе и да ли је то заиста уносан бизнис као што изгледа, питали смо Наташу која се овом врстом фризераја бави дужи низ година.
- Пре свега, да бисте постали фризер, мораћете да издвојите преко 1.000 евра и годину дана за курс који је неопходан за добијање лиценце. У току једног дана сама могу да ошишам два или три пса, али уме да буде врло напорно када крене лепо време, јер се обим посла повећава. Зато са помоћником заједно можемо да средимо њих четири или пет. За једно шишање потрошим материјала у вредности од око 600 динара, али могу вам рећи да нимало није лако радити са кучићима, то изискује много стрпљења и физичке снаге, па чак и храброст јер не знате какве је нарави пас ког радите. Овај посао ми доноси чисту зараду у висини просечне плате у Србији, али због природе посла она никад није фиксна, па се грумери често баве још нечим поред овога - каже она.
Имајући у виду да су се пси раније шишали мање или нису уопште, доводи нас у недоумицу да ли је то ствар тренда или је ипак неопходно, коју нам разрешава ветеринар Игор Ненадовић:
- Постоје они који шишају пса ради лакшег одржавања, поготово у летњем периоду. Међутим, ту је и хигијенско шишање око гениталија, које ће помоћи вашем љубимцу да дуже остане здрав. Такође, ту су и здравствени разлози као што су промене на кожи и црвенило, услед којег је обавезно ошишати пса, што доводи до тога да и неки ветеринари у оквиру својих ординација пружају овакве третмане.
За оне са плићим џепом, постоје грумери који долазе на вашу адресу, па се стандардна цена третмана од 2.000 динара умањује за око 500 динара, али сем сређеног пса често добијете и пуну кућу упорних длака које је врло тешко очистити. Насупрот томе, многи салони нуде посебне фризуре и боје за псећу длаку, па тако ваш четвороножни пријатељ може изгледати као розе шаховска табла по цени од око 80-90 евра.
Осим шишања, у понуди су и разне друге услуге, те вашем љубимцу можете обезбедити превоз до салона, дневни пансион, купање и фенирање, сечење и лакирање ноктију.
ТРАМП СЕ НАГОДИО СА СТУДЕНТИМА: Тајне о бизнису плаћају 25 милиона долара!
Занимљиво је и то да цена третмана не зависи од тога да ли ћете пса шишати у главном граду или у неком мањем месту у Србији, па је тако у Чачку цена комплетног третмана са превозом до салона и назад 2.500 динара.
Да је одлазак у салон практичан, потврђује нам и власница средње француске пудле.
- Одлазимо у салон једном у три месеца. За 2.200 динара добијем све оно што је потребно. Покушавала сам да га шишам сама, али потрошим много времена, а за куповину маказа, машинице и осталог материјала морам да издвојим око 150 евра.