Заборавите на рад од 9 до 17! Научници ТВРДЕ да је трочасновно радно време ИДЕАЛНО
Ово само послодавци неће "лајковати"
Просечан радник проводи већину од осамочасовног радног дана на многе друге ствари поред посла, укључујући исхрану, дружење или читање вести.
Психолози су открили да се мозак не може усредсредити на задатке више од неколико сати истовремено.
Неке компаније су почеле да прилагођавају своје распореде како би помогли запосленима да максимизирају своју ефикасност.
У току осмосатног радног дана, просечан радник ради око три сата - два сата и 53 минута, да будемо прецизнији. Остатак времена, према анкети одрађеној на 1.998 британских канцеларијских радника, људи проводе у читању вести, сурфовању друштвеним мрежама, исхрани, разговорима о темама невезаним за посао, одмору па чак и тражењу нових радних места, преноси Бизнис Инсајдер.
Ранија истраживање су учинила јасним да дуги радни дан тешко извлачи најбоље од људи. Нека истраживања показују да се људи могу концентрисати на један задатак само око 20 минута док једна друга студија не даје више од 10 секунди.
Људи који су принуђени да раде и преко урођених граница продуктивности ризикују формирање лоших навика које ће почети да се појављују и у њиховим најпродуктивнијим сатима.
Компаније су све више почеле да бирају скраћивање радне недеље уместо радног дана. Уместо да траже од људи да раде пет дама по осам сати, многи су прешли на рад четири дана по осам сати.
Рајан Карсон, директор технолошко-образовног предузећа "Треехоусе", увидео је да су његови запослени постали срећнији и продуктивнији од када је имплементирао 32-часовну радну недељу још у 2006. години. Основа његове филозофије лидерства лежи у уверењу да је присиљавају људи да раде 40-сати недељно скоро па нехумано.
Други истраживачи су се надпвезали на његову праксу и предложили да је паметнија промена заправо радити пет дана по шест сати.
Послодавци у Србији, размислите...