АБА ЛИГА: Цедевита тројкама разбила Партизан

11.10.2014. 19:22 21:00
Detalj sa meča trećeg kola ABA lige između Cedevite i Partizana
Детаљ са меча трећег кола АБА лиге између Цедевите и Партизана / Извор: Фото: abaliga.com

Црно-бели у Загребу приказали слабу игру и забележили други узастопни пораз у регионалној лиги (70:50). После првог полувремена није се назирао тежак пораз шампиона Србије, али је домаћин у наставку одлично шутирао ван линије 6,75, док је напад Партизана потпуно заказао.

Кошаркаши Партизана поражени су у Загребу од екипе Цедевите резултатом 70:50 (17:13, 12:11, 17:11, 24:15) у утакмици трећег кола АБА лиге.

Црно-бели су одиграли најслабији меч од старта сезоне. Док је у првом делу игре одржавао прикључак (упркос слабој реализацији и само 24 убачена поена за двадесет минута), Партизан је у наставку потпуно потонуо, док су домаћи погађали тројке готово из сваког покушаја (у првом полувремену погодили само једну, у другом шест).

Партизан је на тај начин уписао други везани пораз након стартне победе у Солноку. После Крке у "Пиониру", скалп прваку Србије узео је и вицешампион регионалне лиге и тако забележио први тријумф од старта сезоне. Меч у "Дому спортова" представљао је репризу прошлогодишњег полуфинала АБА лиге, када је Цедевита у Београду такође била боља.

Упркос појачању у виду Луке Богдановића (осам поена, седам скокова), у игри црно-белих видело се да један Едо Мурић није довољан (забележио 10 поена, колико је уписао и Гагић). Црно-бели су имали изузетно лоша решења у нападу, имали су чак 18 изгубљених лопти, па ће Душко Вујошевић, који на овом сусрету није водио свој тим због суспензије, имати велике главобоље у наредном периоду.

Осим поменуте тројице кошаркаша није било расположених играча у црно-белом тиму, док су домаћина до победе водили Билан са 13 поена, односно, Пилепић и Зубчић са по 11.

ЦЕДЕВИТА: Мазалин, Зубчић 11, Рамљак 5, Пилепић 11, Бабић 7, А.Делас 3 (5ас), Зганец 6, Билан 13 (9ск), М.Делас 6, Гордић 8, Томас, Араповић. Тренер: Вељко Мршић.

ПАРТИЗАН: Тепић 4, Аранитовић, Кузелоглу, Мурић 10, Маринковић 6, Дало 7, Милутинов 2, Гагић 10, Андрић 2, Безбрадица 1, Богдановић 8 (7ск), Шалић. Тренер: Велимир Гашић.

Најзанимљивије детаље меча Цедевита - Партизан могли сте да пратите на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧА:

4. четвртина - 24:15

Слаб почетак обе екипе у последњем периоду прекида Дало са линије бацања, али је са две везане тројке Бабића и Зубчића, Цедевита практично најавила победника сусрета (52:36). Гагић је кошем уз додатно бацање покушао да најави прикључак за домаћином, али су Гордић са четири везана поена и Пилепић направили нову серију 7-0 и одвели свој тим на "плус 20" (59:39) и тиме практично решили питање победника. Домаћи су у завршници рутински одрадили посао и уписали први тријумф у новој сезони.

3. четвртина - 17:11

Црно-бели добро почињу друго полувреме, а Едо Мурић је тројком везао пет својих и поене Партизана на старту наставка за минимални заостатак (31:29). После периода игре у којем се играло кош за кош, Зубчић је погодио тројку, а затим и Гордић улаз на улазу у 26. минут за нову озбиљну предност од седам поена (38:31).

Партизан после четири минута "поста" успева да поентира кошем Маринковића са линије пенала, али су Делас тројком и Билан бацањима два и по минута пре последњег двоминутног одмора донели Цедевити "плус 11" (43:32). Много изгубљених лопти и личних грешака у нападу коштало је Партизана прикључка који је након тројке Бабића био све даљи (46:34), да би Безбрадица са линије пенала однео коначних 46:35 пред последњих 10 минута.

2. четвртина - 29:24 (12:11)

Партизан је завршио прву четвртину са два и по минута без постигнутог поготка, да би први пут поентирао у наставку после стотину секунди игре, када је Дало смањио на 17:15. Ни домаћин није био много ефикаснији, па је резултат друге четвртине после три минута био 2:2! Од поена Андрића и смањења резултата на 19:17 уследила је мини серија домаћих 3-0 која је након изгубљене лопте Мурића, а затим и фаула Словенца у контри при закуцавању Рамљака подигнута на шест везаних поена, чиме су домаћи стигли до прве опипљивије предности од осам поена - 25:17.

Партизан тек на истеку 16. минута преко Богдановића постиже прве поене из игре још од поменутих поена Андрића, али су домаћи имали много једноставнија решења у нападу, па су одржавали предност од осам поена (28:20). Гагић и Милутиновић су у завршници првог полувремена успели да преполове ту предност, док су одбрани црно-бели одиграли врло добро последња два минута па се на велики одмор отишло резултатом 29:24 за домаћина.

1. четвртина - 17:13

Почело је прилично ефикасно у првим минутима и прилично изједначено. Домаће су на старту меча у вођство довели Пилепић са пет и Билан са четири поена, али су са друге стране Мурић и Гагић предводили црно-беле и одржавали резултат (13:13). Домаћи су имали минималну предност током већег дела првог периода, све до минут и по пре првог одмора када је Милутинов начинио неспортску личну грешку и Зганецу омогућио да са пенала донесе четири поена предности Цедевити (17:13). Нису домаћи искористили додатни напад, али ни црно-бели свој последњи у првом периоду, па се на одмор отишло тим резултатом.

Дивац: Јокић је најбољи европски кошаркаш икад, бројке све говоре
Vlade Divac

20.09.2024. 20:06
КАДА ВАЊА НИЈЕ ТУ: Познато ко је заменик капитена Партизана (ФОТО)
Vanja Marinković

20.09.2024. 19:53
ОСЛАБЉЕН ПАРТИЗАН, АЛИ И ПАО: Атаман без Лесора и још двојице на црно-беле?

20.09.2024. 18:20

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности
Izraleski avion

20.09.2024. 20:11
ПУТИН НИКАД БЛИЖИ ЦИЉУ: Украјина ПРЕД КОЛАПСОМ - Зеленски износи "план за победу" који ипак зависи од САВЕЗНИКА