БУНДЕСЛИГА: Волфсбург и Мајнц не одустају од Лиге шампиона

12.04.2014. 17:26
Radost fudbalera Volfsburga
Радост фудбалера Волфсбурга / Извор: Профимедиа

Победом над Нирнбургом од 4:1 фудбалери Волфсбурга и даље остају у трци за Лигом шампиона. "Швабе" у Менхенгладбаху испустиле три минут пре краја

У матинеу великог дербија Бундеслиге, који су у Минхену одиграли Бајерн и Борусија из Дортмунда, вредну победу остварили су фудбалери Мајнца, који се и даље не одричу Евро аспирација, али и Волфсбург с обзиром на чињеницу да и они јуре четврто место и Лигу шампиона.

Мајнц је у правом “блицкригу”, за 39 минута Вердеру дао три гола и осигурао победу. Сигурна предност домаћинима је дозволила да у другом полувремену чува суфицит, а не да “умирући у игри” напада гол противника.

Detalj sa utakmice Majnc - Bajern
Детаљ са утакмице Мајнц - Бајерн / Извор: Бета/АП

Хрватска веза Олић-Перишић најзаслужнија је за тројку Волфсбурга против Нирнбурга. Њих двојиса су за само три минута минус претворили у плус, да би у последњих пола сата Маланда и ... осигурали победу којом су и даље остали у трци за позицијом која их води у квалификације за најелитније такмичење.

Штутгарт је у Менхенгладбаху изненадио домаћине, али је Аранго минут пре краја спречио "бруку". "Момци из Менхенгладбаха сами себи су направили "магарећу услугу" у борби за фамозним четвртим местом и квалификацијама за ЛШ, па ће до крај лиге морати добро да се помуче да обезбеде позицију четири.