Депонија усред Београда
Станари у улици Османа Ђикића 25 не могу да реше проблем ђубрета због несавесних комшија из суседног солитера који празне канте на њихов кров.
Са овим проблемом се станари сусрећу већ неколико година. Проблем је посебно велики за оне који живе на последњим спратовима.
Њихов кров је постао депонија у срцу Београда и то како кажу због несавесних комшија из суседног солитера у улици Булевар деспота Стефана 116 који редовно празне своје канте тако што само баце кесе преко прозора.
Станари се жале да је лети ситуација неиздржива због врућине и смрада који допире са крова. У почетку су, причају они, мислили да неко само храни голубове, али када су видели да ту има и кеса и којечега, схватили су да је ситуација озбиљна.
"Нисам знала коме да се обратим јер је у питању десетоспратница. На крају сам се обратила комшијама из булевара деспота Стефана, али ни то није дало резултате. Сада сами чистимо колико можемо, али је заиста ужасно", прича огорчена станарка.
Комунална полиција не може да помогне
"Питала сам их за савет, а они су ми рекли да с обзиром да не знам ко конкретно баца смеће не могу да ми помогну", прича она. Она додаје да јој је комунална полиција објаснила да би могло да се деси да добију казну због неодржавања крова!
Због ђубрета кров је видно оштећен, на конструкцији су се појавила удубљења због учесталих падова ђубрета под убрзањем, као и бројне бубе.
Када несавесни грађани промаше зграду ђубре завршава у простору између зграда, које барем редовно чисти комунална полиција, наводи наша суграђанка. У комуналној полицији су подсетили да је дужност станара да одржавају кров, фасаде, димњак, олук... Они пак не објашњавају како се заштитити од некултурних комшија, преноси Политика.
Подсећају да комунално-полицијске послове обавља организациона јединица Градске управе надлежна за комуналне послове. Шта то у пракси значи и ко је заиста надлежан у овој ситуацији, станари не могу да утврде, а у међувремену је њихов кров права депонија.