СТАМБЕНИ КРЕДИТИ ЗА НИЖЕ ПЛАТЕ У СРБИЈИ: ЕФСЕ одобрио 10 милиона евра UniCredit Банци
Европски фонд за југоисточну Европу (ЕФСЕ) и UniCredit Банка Србија проширују своју сарадњу. Нови кредит од 10 милиона евра, обезбеђен од стране ЕФСЕ, користиће се за финансирање додатних стамбених кредита за физичка лица.
UniCredit Банка је једна од највећих банака у Србији, која на тржишту стамбених кредита има удео у продаји, према подацима из октобра, од више од 10% и присутна је у свим подручјима Србије. Овај додатни кредит обезбеђује неопходна финансијска средства за побољшање услова становања и куповину станова, чиме се у потпуности задовољавају потребе циљне групе Фонда - домаћинстава са ниским примањима.
“УниЦредит Банка Србија континуирано показује ефикасност на пољу кредитирања, не само у великим градовима, него и у другим подручјима у земљи. Радује нас даље проширење овог успешног партнерства у корист циљне групе ЕФСЕ-а”, изјавила је Моника Бек, председавајућа Одбора директора ЕФСЕ-а.
“Ова сарадња ће нам омогућити да грађанима пружимо финансијску подршку како би они себи обезбедили стамбени простор. С друге стране, UniCredit Банка ће моћи да настави да нуди повољне услове кредита и на тај начин задржи своју позицију једне од најповољнијих банака када су у питању стамбени кредити“, додао је Клаудио Ћезарио, председник Извршног одбора UniCredit Банке Србија.
О Европском фонду за југоисточну Европу (ЕФСЕ)
Европски фонд за југоисточну Европу (ЕФСЕ) је основан од стране Немачке развојне банке (KfW) уз финансијску помоћ Савезног министарства за економску сарадњу и развој Немачке (БМЗ) и Европске комисије (ЕЦ). Фонд има за циљ подстицање економског развоја и просперитета, а будући да је приступ финансирању кључни фактор успеха у развоју микро, малих и средњих предузећа, ЕФСЕ је фокусиран на подршку локалним финансијским институцијама у јачању њихових капацитета како би се осигурало одговарајуће и одрживо финансирање.
Развојни центар ЕФСЕ-а подржава инвестиционе активности Фонда кроз пројекте техничке подршке, саветовања и обуке партнерских институција, а у циљу развоја оперативних капацитета и професионалног руковођења.
Капитал се обезбеђује кроз донаторске агенције, међународне финансијске институције и приватне институционалне инвеститоре.