ЕУРО 2016: Нокаут за три минута, Португалци грабе ка ФИНАЛУ (ВИДЕО+ФОТО)

06.07.2016. 22:28
Ronald
Роналд / Извор: Реутерс

Кристијано Роналдо стигао до новог рекорда.

Португалија је за само три минута практично завршила посао око пласмана у финале ЕП у Француској. Головима Кристијана Роналда и Нанија у 50. и 53. минуту Португалци су стекли практично недостижну предност, и извесно ће у недељу играти у финалу. Биће то друго финале Португалаца у историји, прво после 2004. године кад су на домаћем терену поражени од Грка (0:1).

НАЈСРЕЋНИЈИ СРПСКИ КЛАДИОНИЧАР: Отишао сам у госте код тетке у Париз, а вратио се са 50 хиљада евра

Кристијано Роналдо је у 50. минуту сјајно скочио после корнера и ударцем главом са пет метара просто закуцао лопту у мрежу Велса. Португалац се тако по броју постигутих голова на шампионатима Европе изједначио са Мишелом Платинијем.

ПЛИВАЊЕ: Ања Цревар првакиња Европе!

Само три минута касније, Кристијано Роналдо је био асистент, мада ненамерно, покушао је да шутира, а његов ударац који није био прецизан у гол је преусмерио Нани. Кристијано Роналдо и Нани сад имају по три гола на конту.