Камере и радари шаљу казне на кућну адресу
Камере за снимање прекорачења брзине постављене су у Београду на шест локација, а бахате возаче од пре месец дана снимају и нови радари са камерама на неколико ризичних локација у престоници.
Занимљиво је, међутим, да возаче који прекораче брзину полицајци углавном не заустављају, осим у случају насилничке вожње. Мислећи да су се извукли јер их полицајци нису зауставили, возачима после две недеље на кућну адресу стиже изненађење, снимак прекорачења брзине и казна.
Како "Информер" сазнаје, камере су постављене на четири локације на Новом Београду, једној на Дедињу и једној у центру града. У питању су Булевар Николе Тесле, улице Омладинских бригада и Јурија Гагарина, Булевар Михајла Пупина, као и Булевар кнеза Александра Карађорђевића. Поред тога, једина раскрсница у граду која снима и пролазак кроз црвено светло јесте и брзину јесте угао Старине Новака и Цвијићеве у центру.
Што се мобилних радара са камерама тиче, они су уведени прошлог месеца на свим фреквентнијим улицама Београда, Ниша, Новог Сада и на Ибарској магистрали. Свакодневно је у Београду постављено неколико патрола са радарима, и то на Зрењанинском путу, Обреновачком путу, неколико њих на Ибарској магистрали, у Булевару деспота Стефана, Новосадском путу... У Новом Саду активна контрола радаром је на Мишелуку и у великим булеварима погодним за јурцање и трке. Исти случај је и у Нишу.
Принцип кажњавања сличан је као и када возача сними камера. На адресу стиже фото-документација аутомобила снимљеног у прекршају. У року од осам дана возач се јавља саобраћајној полицији како би потврдио да ли је он управљао возилом.
Овај принцип једино важи за возаче који су виђени да возе много брже од дозвољеног.
"Њих заустављамо и немамо обзира за такве. Имали смо скоро случај да смо зауставили човека у џипу који је возио 80 километара више од дозвољене брзине. То је насилничка вожња и ту немамо пардона, јер ако га не зауставимо одмах, може да скриви озбиљан судар", закључује саговорник “Информера”.