КУП СРБИЈЕ: Партизан са пенала до полуфинала!

03.12.2014. 12:47 14:56
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели су на Врачару поготком Петра Шкулетића савладали Рад.

Фудбалери Партизана оправдали су улогу фаворита и пласирали се у полуфинале Купа Србије. Црно-бели су са 1:0 савладали екипу Рада на Врачару. Победоносни погодак са беле тачке је у 44. минуту постигао Петар Шкулетић.

Руку на срце малобројна публика на стадиону Обилића није имала много прилика за уживање с обзиром на то да утакмица није била ни превише динамична ни лепа за око, што је и разумљиво јер је елиминациона и улог је био велики.

Од првог минута црно-бели су контролисали игру, али су са друге стране и "грађевинари" храбро ушли у меч са вером да после Звезде могу да елиминишу и Партизан. У првом делу сусрета виђено је тек неколико солидних шанси, а преломни тренутак меча догодио се у 44. минуту. Тада је Нинковић после дуге лопте умакао својим чуварима и ушао у шеснаестерац, где га је сустигао и оборио Марковић. Судија Филиповић је играчу Рада показао директан црвени картон, а са беле тачке је неумољив био најбољи стрелац лиге Петар Шкулетић.

На почетку другог дела меча Рад је озбиљно запретио када је Михајловић погодио пречку. У наставку црно-бели су константно плели мрежу око гола Бориса Радуновића али до краја сусрета нису успели поново да затресу мрежу. Са друге стране "грађевинари" су на све начине покушавали да стигну предност црно-белих, али и поред велике жеље нису успели озбиљније да запрете па су по истеку 90. минута ипак морали да пруже руку противнику.

Petar Škuletić
Петар Шкулетић / Извор: МН Press

Пренос меча уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

РАД: Радуновић, Ђурић, Михајловић (Веселиновић), Јелић (Милисавељевић), Гњатић, Мараш, Милошевић (Станчески), Родић, Перовић, Бајић, Марковић.

ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Петровић, Станковић, Нинковић, Дринчић, Марковић, Б. Илић, С. Илић (Живковић), Лазовић, Шкулетић (Лука).

УТАКМИЦА ЈЕ ЗАВРШЕНА ... ПАРТИЗАН СЕ ПЛАСИРАО У ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ!

Судија је продужио меч два минута ...

86. минут - Партизан константно напада али одбрана Рада одолева.

78. минут - Недуго пошто је ушао у игру Лука је упутио одличан шут, али је Радуновић правовременом реакцијом отклонио опасност испред свог гола.

75. минут - У овим моментима игра се пред голом Бориса Радуновића али одбрана Рада са успехом решава све нападе црно-белих.

Nikola Ninković
Никола Нинковић / Извор: МН Press

67. минут - Лазовић покушава снажним шутем са двадесетак метара, али лопта завршава поред гола.

60. минут - Живковић лепо пролази по страни, упошљава Шкулетића који шутира али Радуновић одлично интервенише.

54. минут - Покушај Дринчића са двадесетак метара, али лопта иде преко гола.

46. минут - Друго полувреме Рад је отворио сјајним покушајем Михајловића, али је пречка била савезник Партизана.

Rad-Partizan
Рад-Партизан / Извор: МН Press

44. минут - 0:1 - GOOLL - ШКУЛЕТИЋ - Нинковић је побегао својим чуварима и ушао у шеснаестерац где га је сустига Марковић и оборио га са леђа. Судија је играчу Рада показао директан црвени картон и досудио пенал, а са беле тачке био је неумољив Шкулетић.

39. минут - Партизан све озбиљније прети. Мала гужва пред голом Рада, али поново без озбиљнијег шута на гол "грађевинара".

28. минут - Велика борба на свим деловима терена, али и даље без озбиљнијих шанси.

Као што су из оба табора најављивали утакмица није ни динамирчна ни лепа за око, али треба имати у виду да је елиминациона и да је самим тим улог велики.

12. минут - Најбоља шанса за Партизан. Марковић је лепо одиграо до Лазовића, који је из срца шеснаестерца шутирао преко гола. Играчи Рада тражили су да се досуди играње руком нападача црно-белих али судија је проценио да за то нема основа.

11. минут - Покушао је капитен "грађевинара" Милошевић али је овај покушај био лак посао за Лукача.

Petar Škuletić protiv Rada
Петар Шкулетић против Рада / Извор: МН Press

Још увек без праве прилике на обе стране. Партизан има више лопте у поседу, али без озбиљнијег шута на гол.

8. минут - Са двадесетак метара покушава капитен Илић, али лак посао за младог голмана Рада.

6. минут - Лазовић убацује одличан пас ка Петровићу, али голман Радуновић први стиже до лопте.

Утакмица на Врачару је почела. Као и обично терен није баш у најбољем стању а поред тога дува и ветар. Видећемо која ће се од екипа брже прилагодити условима за игру.

ЧЕЛСИ СЛАВИО АЛИ МЕЧ ОБЕЛЕЖИЛА БИЗАРНА ОДЛУКА: Зар ово није пенал у Премијер лиги? (ВИДЕО)
FK Čelsi

21.09.2024. 15:47
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби