Најнеобичнији фестивали од Финске до Токија
Такмичење беба у плакању и првенство ношења супруга само су неки од чудних обичаја и несвакидашњих ритуала који се одржавају широм света.
Различити обичаји и фестивали карактеристични су за различите културе и нације широм света. Њихов повод је крајње необичан и начин спровођења је крајње необичан и вероватно је да за њих никада нисте ни чули до сада.
Фестивал дечијег плача, Јапан
Такмичење беба у плакању одржава се традиционално у Токију. Хиљаде родитеља сваке године доводи своје бебе како би учестовале у овој необичној дисциплини. Ритуал изгледа тако што се око беба окупе сумо рвачи који носе застрашујуће маске, а дете које најгласније заплаче је победник. За мерење гласноће користе се врло прецизи уређаји. Верује се да сумо рвачи доносе добро здравље бебама и срећу бебама.
Прскање девојака водом, Мађарска
Ова традиција одржава се за време ускршњих празника где се људи међусобно прскају намирисаном водом, а некад и чистим парфемима. Верује се да овај древни ритуал доноси плодност. Своје корене овај несвакидашњи обичај има у прехришћанској традицији.
Првенство у ношењу супруга, Финска
За овакво такмичење потребна је добра воља и жена. До циља треба прећи 250 метара са женом на леђима и бројним препрекама. Услов за учешће супруга је минимална тежина од 49 килограма, а свака ситуација у којој она падне улу склизне кажњава се додатних 15 секунди. Зато је награда исплатива, јер победника чека онолико литара пива колико је тешка његова супруга.
Првенство у рвању камила, Турска
Камиле се специјално одгајају за ову манифестацију која се организује током јануара, а окршај обухвата борбу око младунчета. Опремљене појасевима и украшене шареним орнаментима камиле су постављене тако да формирају круг. Камила победник првенства рвања је она која успе да оборили свог противника или га натера у бег.
Фестивал плеса с гускама
Овај необичан традиционални плес карактеристичан је за Немачку и Шпанију. У Немачкој гускама везују ноге, након чега локални мушкарци с њима плешу све док им не отпадне глава. Слично се дешава и у Шпанији где се овакво понашање сматра варварством. Због тога је ПЕТА реаговала, па је ова традиција последњих година забрањена.