ШИРОМ ЕВРОПЕ: ЛЕСТЕР све ближи титули, Гол Костића, ПОКЕР Кристијана Роналда у СЕДМИЦИ Реала,

05.03.2016. 15:40 22:51
FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Профимедиа

Лисице боље од Вотфорда, Бајерн и Дортмунд разочарали у дербију Бундеслиге

У великом дербију Бундеслиге, дуелу лидера Бајерна и првог пратиоца Борусије, није било очекиваних узбуђења, а пре свега прегршт голова у мрежама.  Пред више од 80.000 гледалаца у Дортмунду утакмица је завршена са разочаравајућих 0:0. Ремијем много више могу да буду задовљни Баварци који су сачували пет поена предности у односу на "Милионере".

Репрезентативац Србије Филип Костић је постигао гол за Штутгарт у декласирању Инголштата, Кристијано Роналдо је четири пута матирао голмана Селте, а Тотенхем и Арсенал су оидграли 2:2 и дербију Премијер лиге чиме су значајно примакли Лестер освајању титуле.

Костић је одличну форму у овој сезони потврдио новим голом. Србин је био стрелац четвртог гола за Штутгарт у гажењу Инголштата којим су "швабе" практично већ сад обезбедиле опстанак. Костићу је то био четврти гол у Бундеслиги ове сезоне. Сеад Колашинац је одиграо последњих петнаестак минута за Шалке у победи Шалкеа на гостовању против Келна. За "јарчеве" је до 71. минута играо Филип Младеновић, док је Милош Јојић остао на клупи.

Лондонски ривали Тотенхем и Арсенал одиграли су нерешено 2:2 у дербију 29. кола Премијер лиге, а из тога је највише профитирао лидер шампионата Лестер који је славио на гостовању код Вотфорда са 1:0 и и направио велики корак према сензационалном освајању титуле  Лисице. су до минималног тријумфа дошле голом феноменалног Алжирца Ријада Мархеза у 56. минуту.  Четеа тренера Ранијерија сада има пет бодова више од Тотенхема, осам од Арсенала, а чак десет од Манчестер Ситија.

Арсенал је повео после одличног контранапада који је ударцем петом крунисао Арон Ремзи. Преокрет домаћина уследио је после искључења везисте Франсиса Кокелана у 55. минуту. Прво је дефанзивац Тоби Алдервејрелд изједначио, да би затим најбољи стрелац Тотенхем Хари Кејн постигао феноменалан гол искоса са ивице шеснаестерца. Изједначење Арсеналу на радост навијача Лестера донео је Алексис Санчез у 76. минуту који је на тај начин прекинуо вишемесечни голгетерски пост.

Челси је био на корак од победе против Стоука, али је на крају освојио само бод. Бранислав Ивановић је са капитенском траком на руци одиграо цео меч за Челси, док је Немања Матић, асистент за водећи гол Челсија, замењен у 82. минуту. Душан Тадић је одиграо цео меч за Саутемптон и допринео асистенцијом Ван Дајку у трећем минуту надокнаде за изједначење. Александар Митровић је одиграо друго полувреме за Њукасл у поразу код куће од Борнмута којим су "свраке" направиле џиновски корак ка испадању из елите. Манчестер сити је искалио бес после бламаже од Ливерпула на будућем друголигашу Астон Вили. Два гола за "грађане" постигао је најбољи стрелац екипе Серхио Агуеро, уз то није искористио пенал, док је Александар Коларов остао на клупи.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА, 29. коло:

Субота:

Тотенхем - Арсенал 2:2

(Алдервејрелд 60, Кејн 62 - Ремзи 39, Алексис Санчез 76)

Манчестер сити - Астон Вила 4:0

(Јаја Туре 48, Агуеро 50, 60, Стерлинг 66)

Њукасл - Борнмут 1:3

(Перез 81 - Тејлор 28. аутогол, Кинг 70, Денијелс 90 2)

Евертон - Вест Хем 2:3

(Лукаку 13, Ленон 56 - Антонио 78, Диафра Сако 81, Паје 90 1)

ВБА - Манчестер јунајтед (17)

ТАБЕЛА: Лестер 60, Тотенхем 55, Арсенал 52, Манчестер сити 47, Манчестер јунајтед 47, Вест Хем 46, Стоук 42, Ливерпул 41, Саутемптон 40, Челси 39, Евертон 38, Вотфорд 37, ВБА 36, Кристал палас 33, Борнмут 32, Свонси 30, Сандерленд 24, Норич 24, Њукасл 24, Астон Вила 16.

БУНДЕСЛИГА, 24. коло:

Субота:

Штутгарт - Хофехајм 5:1

(Нидермајер 5, 51, Руп 47, Костић 78, Вернер 83 - Крамарић 73)

Вердер - Хановер 4:1

(Бартелс 18, Пизаро 26, Гебреселесије 56, Јунузовић 67 - Караман 45)

Аугзбург - Бајер Леверкузен 3:3

(Ку Јо Чеол 5, 44, 57 - Белараби 60, Верхег 80. аутогол, Ћалханоглу 90 3. пенал)

Келн - Шалке 1:3

(Битенкур 33 - Хунтелар 2. пенал, Мајер 23, Ди Санто 76)

Хамбургер - Херта (17.30)

ТАБЕЛА: Бајерн 63, Борусија Дортмунд 58, Херта 42, Борусија Менхенгладбах 39, Мајнц 39, Шалке 38, Бајер Леверкузен 35, Волфзбург 34, Инголштат 31, Келн 30, Хамбургер 28, Штутгарт 28,  Аугзбург 25, Дармштат 25, Вердер 24, Ајнтрахт 23, Хофенхајм 21, Хановер 17.

ЛА ЛИГА, 27. коло:

Субота:

Реал - Селта 7:1

(Пепе 41, Кристијано Роналдо 50, 58, 65, 76, Хесе 78, Бејл 81 - Аспас 62)

Еспањол - Рајо Ваљекано (20.30)

ТАБЕЛА: Барселона 69, Атлетико 61, Реал 57, Виљареал 53, Севиља 45, Селта 42, Атлетик Билбао 41, Еибар 36, Валенсија 34, Сосиједад 34, Малага 32, Депортиво 32, Бетис 31, Лас Палмас 30, Еспањол 28,, Хетафе 27, Рајо Ваљекано 26, Гранада 26, Спортинг 24, Леванте 20.

СЕРИЈА А, 28. коло:

Субота:

Верона - Сампдорија 0:3

(Соријано 6, Касано 11, Христодопулос 30)

Наполи - Кјево 3:1

(Игун 6, Кирхес 36, Каљехон 70 - Ригони 2)

Рома - Фјорентина 4:1

(Ел Шарави 22, Салах 25, 58, Пероти 38 - Иличић 45 3. пенал)

ТАБЕЛА: Јувентус 61, Наполи 61, Рома 56, Фјорентина 53, Интер 48, Милан 47, Сасуоло 41, Лацио 37, Болоња 35, Кјево 34, Емполи 34, Торино 32, Аталанта 30, Сампдорија 31, Удинезе 30, Ђенова 28,, Палермо 27, Фрозиноне 23, Карпи 21, Верона 18.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности