ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА: Звезда пала пред Русима

13.02.2016. 12:50
Hugo Vijeira i Aleksandar Katai slave gol
Хуго Вијеира и Александар Катаи славе гол / Извор: МН Press

Генерална проба црвено-белих пред наставак сезоне за бригу полсе пораза од Урала 2:1.

У најозбиљнијој провери од почетка припрема за наставак сезоне Црвена звезда је изгубила од руског Премијерлигаша Урала са 2:1. Руси су први дошли у вођство у 53. минуту голом Данчева, али је Звездин "руски" тандем Доналд - Вијеира успео да изједначи само четири минута после вођства Руса. Тачку на меч ставио је Чилеанац Жерсон Асеведо из прецизно изведеног слободног ударца, у 84. минуту.

Прву озбиљну шансу на утакмици имала је Црвена звезда. И то у последњим тренуцима првог полувремена. Уго Вијеира се ослободио двојице чувара, ушао искоса у шеснаестерац, шутирао, али је голман Урала био на правом месту

Хладан туш за Звезду стигао је у 53. минуту, када су Руси преко Данчева повели са 1:0. Кахриман је покушао да изласком са гола скрати угао, али је руски нападач био прецизан. Поништен је гол Црвене звезде у 54. минуту због наводног офсајда. Уго Вијеира је проиграо Срнића, овај избио сам пред голмана Урала и рутински га савладао, али помоћни арбитар је подигао заставицу и сигнализирао недозвољену позицију, што је главни судија уважио.

Ипак, Звезда је успела у 57. минуту преко најбољег стрелца Уга Вијеире да изједначи на 1:1. Доналд је пресекао лопту, пронашао Вијеиру, који заобишао голмана и поравнао резултат. У 65. минуту, Ле Талек је после акције и центаршута Петковића шутирао главом поред гола.

Коначан резултат, као што је речено поставио је Асеведо, у 84. минуту. Исти играч имао је велику прилику и у 88. минуту, али је није искористио.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:  Кахриман, Петковић, Луковић, Едсон (Стојановић), Ибањез, Ле Талек, Доналд, Грујић, Катаи, Срнић (Бабунски),  Вијеира (Орландић).