РАСКИД ИЗ МУШКОГ УГЛА: Реците "НЕ" позиву у стању пијанства
Како преболети сутрашњи дан...
Нису нам потребни ни психијатри ни психолози да бисмо знали шта нам се све дешава и на шта смо све спремни у току или после раскида једне везе. Сви смо то прошли. Сви знамо како изгледа дан после, недеља после, месец или шест месеци после раскида. Из фазе протеста постајемо опсесивни, па се полако али сигурно смирујемо, да бисмо на крају прихватили чињенично стање. А чињенично стање је да се једног јутра пробудимо и схватимо да је прошла цела недеља или чак и дужи период откако нисмо мислили на бившу…
На почетку се емоције увек крећу од очаја ка бесу; од интензивне љубави до интензивне мржње. То је тренутак у коме негативне емоције усмеравамо ка физичкој агресивности. То значи да имате веће шансе да ударите песницом о зид или да се потучете с неким "кретеном" у клубу. Наравно да би било боље да се та енергија потроши у теретани, где би се смањили бес и тензија (а притом ћемо и боље изгледати), али дан после раскида нико не размишља о томе, пише сајт krstarica.com.
Другим речим, чини се све контрапродуктивно. Недељу дана касније, испуштамо уздахе попут "ух" док размишљамо о ономе што нас је снашло. Уместо хуктања свакако би боље било отићи на сплаварење, али како се покренути из летаргије у коју упадамо размишљајући о томе због чега смо остављени? Ипак, било би добро избећи очајавање. Пријатељи у овом периоду заиста могу да буду више него драгоцени. Ми се најлакше опорављамо кроз дружење, а не кроз испредање прича с пријатељима.
А месец дана по раскиду везе упадамо у проблем познатији под именом "позив у стању пијанства". Највећи број нас поклекне и дохвати телефонску слушалицу после неколико чашица. Уместо тога, паметније би било записати све што би она у том тренутку чула и задржати те реченице за себе. Чињеница је да ћете се увек осећати лошије након што контактирате с бившом, и ту нема забуне.
Прочитајте и: Не дирај ме драга - данас волим само фудбал