СЕРИЈА А: Радост "Виоле" кратког даха, Милан коначно победио, Рома само ремизирала (ВИДЕО)

22.02.2015. 17:00
Golman Torina Danijele Padeli brani penal Babakaru na gostovanju Fiorentini
Голман Торина Данијеле Падели брани пенал Бабакару на гостовању Фиорентини / Извор: Танјуг

Без победника у "судару" Томовића и Максимовића. После два неуспеха, "росонери" савладали Ћезену 2:0. Нова мајсторија Франческа Тотија.

У последњем мечу недељног програма Серије А Фиорентина и Торино ремизиралки су 1:1. Домаћин је повео у самој завршници, голом Салаха у 85. минуту, али је само два минута касније Вивес поравнао резултат. "Виола" је пропустила прилику да већ у 10. минуту поведе, пошто је Бабакар пропустио да реализује пенал. У редовима домаћина свих 90 минута одиграо је Ненад Томовић, док је цео меч за госте одиграо Никола Максимовић.

Ове сезоне Милан уопште не игра у складу са реномеом клуба. Росонери заузимају тек 11. место у Серији А, а данас су остварили тек другу победу у последњих шест утакмица, а прву после два меча. Ипак, ни она није остварена лако, јер је Пацини тек у 90. минуту са беле тачке отклонио могућност да Ћезена може да изједначи на 1:1.

Frančesko Toti
Франческо Тоти / Извор: Бета/АП

Изузетно је било занимљиво у Верони где су домаћи одиграли нерешено са Ромом. Римљанима је ово четврти реми у последњих пет мечева и готово је сигурно да ће титулу да освоји Јувентус. Повела је Рома прелепим голом Франческа Тотија у 26. минуту коме је ово пети погодак у сезони. Изједначили су домаћи аутоголом Кејте у 38. минуту, а тај погодак се могао приписати и нашем Бошку Јанковићу, који је главом послао лопту ка голу.

(Љоренте 39, Пирло 45. - Миљачо 25.)

ТАБЕЛА: Јувентус 57, Рома 48, Наполи 42, Лацио 40, Фиорентина 39, Ђенова 35, Сампдорија 35, Торино 33, Палермо 33, Интер 32, Милан 30, Сасуоло 29, Удинезе 28, Емполи 27, Верона 25, Кјево 24, Аталанта 23, Каљари 20, Ћезена 16, Парма 10.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности