СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Бозољац у финалу Реканатија!

19.07.2014. 08:43
Ilija Bozoljac
Илија Бозољац / Извор: МН Press

*Здравко Кузмановић истакао је да је изузетно задовољан што ће играти са Видићем у екипи *Српски тенисер пласирао се у финале турнира у Италији *Српски стрелац победио у дисциплини МК пиштољ *Пољак Мајка најбољи у 14. етапи Тура.

21:31 - Кузмановић: Обрадовао ме долазак Видића

Немања Видић је на крају ове сезоне одлучио да оконча своју епизоду на „Олд Трафорду“ и да пређе у италијански Интер. Неро-азури нису блистали у претходних годину дана, па су челници клуба решили да појачају одбрану, што им је свакако успело довођењем бившег капитена Србије. Још један интернационалац у клубу Ерика Тохира, Здравко Кузмановић истакао је да је изузетно задовољан што ће у наредно периоду да буде са Видићем у екипи.

- Играли смо заједно у репрезентацији, срећан сам што ћемо опет играти на истој страни. Увек слушам шта он има да каже, тако ће и бити сад. Заузврат, ја ћу њему помагати око језика и да се прилагоди на живот у Италији. Надамо се да ће ово бити одлична сезона за нас – истакао је Кузмановић.

21:22 - Бозољац у финалу Реканатија

Српски тенисер Илија Бозољац пласирао се у финале челенџера у италијанском граду Реканатију, пошто је савладао Мађара Мартона Фучовича са 2:0 (7:6, 6:3). Његов противник за титулу биће бољи из меча Жил Милер и Константин Кравчук.

19:35 - Басић и Дробњак девете на свету

Тијана Басић и Ирена Дробњак заузеле су девето место на Светском првенству у одбојци на песку за играчице до 17 година у Акапулку. Холанђанке Далдероп и Кос су у осмини финала, победиле 2:0, по сетовима 21:7 и 21:16. Српске такмичарке имају по 15 година, тако да је ово одличан резултат.

Odbojka na pesku
Одбојка на песку / Извор: Фото: ossrb.org

18:12 - Микец златни у Гранади

Српски стрелац Дамир Микец освојио је златну медаљу на првој “Великој награди Хуана Карлоса” у Гранади у гађању МК пиштољем на 50 метара. Трећег дана турнира, Србија је имала још шесторо финалиста, али нико од њих није успео да се окити медаљом.

Микец је убедљиво славио у финалу МК пиштољем са 193,4 круга, пет више од другопласираног Шпанца Санчеза (188,4), док је треће место припало такође Шпанцу Карери са 172,3 круга. Други српски финалиста Димитрије Гргић је завршио на осмом месту са 172,4 круга. Пре финала, Гргић је са 564 круга био други, а Микец са 563 трећи. Андрија Златић је завршио на 15. месту са 539 кругова.

Damir Mikec
Дамир Микец / Извор: Фото: Инфо Центар

- Задовољан сам што су се припреме у Гранади завршиле на први начин - рекао је после  финала Дамир Микец. - На два јака такмичења, Светском купу у Марибору и овде у Гранади победио сам МК пиштољем. Пријали су ми јаки тренинзи, поготово што сам тренирао на стрелишту на коме ћу се, за непуна два месеца, борити на Светском првенству, где ми је циљ да освојим олимпијску визу за Рио 2016, али и неку од медаља.

Ово је трећа медаља српских стрелаца на турниру. Првог дана ваздушном пушком злато је освојила Андреа Арсовић, а сребро Милутин Стефановић.

17:25 - Пољак Рафал Мајка победник 14. етапе

Пољак Рафал Мајка победник је 14. етапе бициклистичке трке Тур де Франс која је вожена од Гренобла до Рисола у дужини од 177 километара.

Пољак који је на претходној етапи завршио као други, овог пута на најбољи начин је преузео улогу лидера тима "Тинкоф Саксо" након одустајања Алберта Контадора и забележио етапни тријумф, пошто је добар део етапе провео у бегу од главне групе.

Rafal Majka posle pobede u 14. etapi Tur de F`ransa
Рафал Мајка после победе у 14. етапи Тур де Ф`ранса / Извор: Танјуг

Водећи у генералном пласману Винћенцо Нибали завршио је као други са заостатком од 24 секунде, али је увећао предност у поретку жуте мајице у односу на другопласираног Алехандра Валвердеа, пошто је на циљ стигао минут пре Шпанца.

Петнаеста етапа вози се у недељу од Тајара до Нима у дужини од 222 километра.

Генерални пласман:

1. Винћенцо Нибали (Италија/Астана) 61:52:54"

2. Алехандро Валверде (Шпанија/Мовистар) 4:37"

3. Роман Барде (Француска/АГ2Р) 4:50"

4. Тибо Пино (Француска/ФЂ) 5:06"

5. Тиџеј ван Гардерен (САД/БМЦ) 5:49"

12:47 - Бертанс у Лаборал Кући до 2017.

Летонски кошаркаш Давис Бертанс потписао је трогодишњи уговор са Лаборал Кућом. Доскорашњи кошаркаш Партизана ће поново да игра против Црвене звезде, јер се та два тима налазе у истој групи у Евролиги. У Партизан је Бертанс дошао 2012. године и освојио три титуле првака Србије, а по једном Куп Радивоја Кораћа и АБА лигу.

12:24 - Болтић и Торубаров вицешампиони света

Српски кајакаши Симо Болтић и Владимир Торубаров освојили су у Сегедину сребрну медаљу на Светском првенству за сениоре до 23 године. Они су у финалу дисциплине к-2 на 1.000 метара кроз циљ прошли други у времену 3:11.651 минута. Златну медаљу освојио је чамац из Мађарске (3:10.259), док је бронза припала кајакашима из Немачке (3:11.719).

10:21 - Горан Нава све спремнији за Европско првенство

Иако је заузео четврто место на атлетском митингу у Италији, српски репрезентативац Горан Нава је истрчао најбољи резултат сезоне.

Он је у Тренту, у „његовој“ дисциплини, у трци на 1.500 метара сат зауставио на 3:39,98. То је секунд и 18 стотих било спорије од победника Сенегалца Мора Сецкуа, док му је подијум измакао за „корак“, за 41 стоти.

- Јако ми је драго што сам после четри године поново у својој каријери успео да истрчим испод 3:40 на 1500 метара. Са овим резултатом вратио сам се на ниво у којем сам био 2009-2010 године када сам узео две медаље на Универзијади у Београду и када сам био проглашен за најбољег атлетичара Србије - рекао је Нава, а преноси званични интернет сајт Атлетског савеза Србије и додао:

- Није битно оно шта сам урадио до сада, него оно што ћу урадити на Европском првенству у Цириху. У суботу идем на припреме у Брунику (Италију) где ћу тренирати до 10.августа. Већ сам био четри пута у финалу ЕП-а, тако да то и сада очекујем. Надам се да ћемо у Цириху сви показати колико вредимо, и није битно што нећемо сви узети медаље.

Goran Nava
Горан Нава / Извор: Фото: МН Press

8:47 - Недовић и Кузмић у авиону за Србију

Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Бета/АП

Двојац „ратника“ из Оукленда завршио је с играњем на Летњој лиги у Лас Вегасу и током суботе ће кренути на дуг пут од Аризоне до Копаоника.

Немања Недовић и Огњен Кузмић су за Голден стејт одиграли већину од осам утакмица, док је последњу Огњен одгледао с клупе. Недовић је у поразу од Милвокија (74:79) играо најмање до сада – седам минута што му је било довољно за четири поена и асистенције.

Подсетимо, Александар Ђорђевић се са стручним штабом и изабраницима налази на Копаонику на такозваним висинским припремама где играчи скупљају снагу за Светски куп који 30. августа почиње у Шпанији.