СТИГЛА ВАМ ЈЕ КАЗНА ЗА ПРЕКОРАЧЕЊЕ БРЗИНЕ? Ево како ЛЕГАЛНО да избегнете да је ПЛАТИТЕ
Осим поштовања ограничења брзине на путу, постоји још један начин да се избегне плаћање казне за њено прекорачење, а да притом не прекршите закон.
Ретко ко је успео да проживи свој возачки век без иједне казне.
НЕСТАО ЗА 30 СЕКУНДИ: Кад профи лопов отвара и пали BMW X6, то изгледа ОВАКО
Мада је тешко извући се из законски прописаних обавеза и казни, ми вам дајемо два начина на која можете да избегнете плаћање казне.
ЗА ДЛАКУ ОСТАО ЖИВ! Теслин аутопилот спречио страшну саобраћајну НЕСРЕЋУ на ауто-путу!
Уколико одбијете да платите казну, на сваких 1.000 динара казне чека вас један дан затвора или неколико дана рада у јавном интересу.
КУДА ЦРНИ СИНЕ: Да ли је ОВО најгора вожња у рикверц У ИСТОРИЈИ аутомобила?
- Дешава се да људи радије хоће у затвор него да плате казну. Али не може да се одреди казна затвора краћа од три дана. Сада се чешће примењује да се неплаћене казне пребаце на рад у јавном интересу, на пример - грабуљање лишћа - објашњава Бобан Милинковић, начелник одељења за контролу и регулисања саобраћаја.
Па тако, ако сте, на пример, скренули у једносмерну улицу грешком и за то добили казну од 6.000 до 20.000 динара, а немате или нећете да је платите, можете ићи у затвор на 6 до 20 дана.
Дипломата из Енглеске тера "фићу" улицама Београда, и каже: Једном сам претекао други аутомобил!
- Када неко добије пресуду, а не плати је, у року од 15 сана добије ново решење у ком судија одлучује да ли ће казну мењати у казну затвором или казну рада у јавном интересу. Ако се мења на казну рада у јавном интересу, што је новина код нас, тај рад не може бити краћи од 20 сати, ни дужи од 360 дана. 1.000 динара се рачуна као 8 сати рада - каже Живковић.
На ова два начина можете избећи плаћање казне, иако ни затвор ни рад у јавном интересу не звуче бајковито, па је можда ипак најбоље, првенствено ради сигурности, а онда ради казни, да се држите саобраћајних прописа.