СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: "Истумбана" ЗВЕЗДА рутински уписала ТРИЈУМФ, следећи је ЛУДОГОРЕЦ (ВИДЕО+ФОТО)

29.07.2016. 21:53
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: МН Press

Првенац у црвено-белом дресу дао Руиз, док је Уго "скинуо мрак" у овој сезони. Звезда славила против Металца 3:1 (2:0).

Српски шампион, фудбалери Црвене звезде, рутински у занимљивој и прилично отвореној игри савладаше Металац и уписаше први овосезонску „тројку“. Црвена звезда – Металац 3:1 (2:0).

Пред мало публике, а неко на Твитеру оправда навијаче констатацијом – "ФКЦЗ одмара навијаче пред Лудогорец", црвено-бели су рутински у сасвим промењеном саставу (више ОВДЕ) дошли до тријумфа.

Одмарао је много играча Миодраг Божовић. Неке баш одморио пошто у уторак мора да спреми тим за реванш меч 3. кола квалификација за Лигу шампиона. У односу на дуел у Разгаду на „Маракани“ су дуел с Горњемилановчанима почели само голман Кахриман, Рендулић и Канга. Но, првотимци који су добили прилику исту су и оправдали.

David Babunski
Давид Бабунски / Извор: МН Press

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЕТАЛАЦ 3:1 (2:0)
Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 7.120
Судија: Немања Гајдобрански (Нови Сад)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман - Петковић, Рендулић, Луковић, Ристић - Полетаноновић - Плавшић, Бабунски (од 83. Луковић), Канга, Руиз - Вијеира (од 63. Сикимић)
МЕТАЛАЦ: Белић - Никодијевић, Оташевић, Бондаренко, Симовић - Панић - Мијић, Стојановић (од 63. Младеновић), Ровчанин, Митровић (од 58. Гочанин) - Каиседо.

Почетак меча, бар првих 15-так минута било је за „поновити“. И једни и други су играли отворено па су до првог гола домаћих оба тима имала по две лепе шансе. Костариканац Џон Руиз је у 14. минуту искористио додавање, на овој утакмици, одличног Бабунског и пуном је уписао првенац у дресу Звезде (гол погледајте ОВДЕ). Фудбалери Металца нису на „Маракани“ били с белом заставом, али су стали када си примили први гол. Стали и изгубили „мотив“. Предност Звезде дуплирао је у 38. минуту Уго Вијеира (гол погледајте ОВДЕ) и то је, испоставиће се, био крај надања гостију.

У другом полувремену Звезда је доминирала. Више лопте у свом поседу, али без превише прилика за гол. Било је покушаја, али је голман гостију излазио као победник. Трећи гол примио је у 68. минуту. Марко Полетановић је "опали" по лопти с 20 метара и погодио (гол погледајте ОВДЕ). Да се "пракса" не поквари побринули су се дефанзивци Звезде који су у 78. минуту дозволили Немањи Младеновићу да натера Дамира Кахримана да и на овој утакмици вади лопту из мреже.

Коначно, то је било све у првој утакмици 2. кола домаћег шампионата.

СУПЕРЛИГА 2. коло:

Црвена звезда – Металац 3:1

(Руиз 14, Вијеира 38, Полетановић 68. - Миладиновић 78.)

20.09.2024. 18:43
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности