ТЕШКО БОЛЕСНИ: Овисници од интернета не једу, не спавају и носе пелене да не би ишли у WC (ВИДЕО)
Лече их у посебним камповима.
Верује се да је у Кини 24 милиона људи овисно о интернету. Неки од њих за рачунарима седе и по 17 сати, па носе пелене како не би морали да иду у тоалет. Због тога су основани кампови, по узору на војне, у којима се пацијенти одвикавају од интернета.
Овисност о интернету у Кини се сматра клиничким поремећајем. Све више младих занемарује студије, друштвени живот и породицу како би сурфовали интернетом и играли игрице. Њихови су родитељи спремни да платити и по 9.000 долара, колико кошта шестомесечни боравак у кампу, како би се њихова деца излечила. Камп је 2006. године отворио Тао Ран, бивши заповедник народне ослободилачке војске који тврди да може да излечи 75 одсто пацијената. Пацијенти су стари између 13 и 26 година. У кампу их лече таблетама, војним фитнес режимом и терапијом.
Ран каже да су овисници о интернету слични онима који се дрогирају хероином, али да су "још захтевнији". Каже како неки од њих прескачу оброке, не иду у тоалет, не друже се с пријатељима и чак месецима не виде сунце јер не излазе из куће. Ран каже да та овисност уништава везе, погоршава стање организма и узрокује озбиљне психичке поремећаје. Додаје како 90 одсто пацијента пати од депресије.
Лин Јенг, један од овисника, рекао је како је почео да игнорише родитеље. С њима није разговарао три месеца. Престао је да једе и спава, пише "Daily Mail.
- Десет дана нисам ништа јео. Био сам само у кревету и пио воду. А онда су дошли из кампа по мене. Прво сам мислио да су из полиције и да сам починио кажњиво дело на интернету. Нисам знао куда ме воде - каже Јенг.
Ран објашњава да су неки млади људи који дођу у камп толико очајни да шест месеци планирају како да побегну. Чак користе слану воду како би решетке и прозори зарђали, а онда се чаршавима спусте кроз прозор.
Задњих година се број кампова повећао, али нажалост и број пацијента којима је потребна помоћ.