Весић: СРЦ „Ташмајдан” захваљујући домаћинском пословању добија европски ниво
Градски менаџер Горан Весић присуствовао је данас отварању јесење-зимске сезоне у Спортско- рекреативном центру „Ташмајдан” у коме су представљени нови спа и велнес центар као и разноврсни садржаји и програми.
Догађају су присуствовали Милан Нововић, директор СРЦ „Ташмајдан”, Драгомир Петронијевић, члан Градског већа и Славко Гак, градски секретар за спорт и омладину.
Горан Весић је нагласио да је захваљујући директору Милану Нововићу који је препородио овај центар, током лета отворене базене посетило око 65.000 људи.
" И поред толико велике посећености није дошло ни до једног инцидента и цела сезона је протекла без проблема. Нови спа и велнес центар изгледа тако да може да се носи са свим приватним центрима. Ми очекујемо да ће током зиме кроз затворене базене проћи око 200.000 људи што је повећање од 20 од 30 одсто у односу на претходну годину и дневно око три до четири хиљаде кроз друге програме које пружа овај центар. Зато СРЦ „Ташмајдан ” има веома важну улогу за Београд, јер је то центар који деценијама служи за рекреацију грађана и веома смо срећни што се реновира и добија европски ниво, рекао је Весић и додао да је посебно је важно рећи да у затворени део СРЦ „Ташмајдан” ништа није улагано скоро 15 година, а све ово урађено је из сопствених средстава центра, без кредита и буџетских средстава Града.
Према његовим речима руководство Ташмајдана је то успело јер су повећани приходи и побољшан квалитет услуга.
Директор СРЦ „Ташмајдан” Милан Нововић је нагласио да су они током летње сезоне, која је била најбоља у последњој деценији, покушали да грађанима понуде и друге програме осим базена.
"Иако људи Ташмајдан везују за базен то је само један сегмент разноврсног садржаја. Садржаји који су данас представљени учествује са 15 одсто у укупном приходу Центра. И прошле године су управо ови садржаји забележили раст прихода. Зато смо се одлучили на улагања у овај део и резултате можете да видите. Имали смо интервенције у затвореном базену, сређено је подно грејање и плочице које су било поприлично оштећене. Око 20. септембра креће и ледена дворана са радом а „Пионир” од 1. октобра креће са такмичарском сезоном. Почетком године очекујемо завршетак реконструкције стадиона и тако ћемо заокружити једну комплетну понуду коју има ретко који центар не само у земљи него и у Европи", рекао је Нововић.
Члан Градског већа Драгомир Петронијевић истакао је да је Ташмајдан у 2013. години имао субвенције од 76 милиона динара, а дуговања су била 123 милиона динара.
"Субвенције су у 2014. години биле 16 милиона динара, дуговања су смањена за читавих 70 одсто, а из сопствених средстава и без задуживања направљен је један светски центар. Највећа похвала је да овај центар изгледа као да је приватни. Показали смо да добрим руководством уз пуну подршку Града може да се направи центар који је конкурентан на тржишту и који може да стоји раме уз раме са европским центрима. Добрим пословањем са мање новца у следећој години више субвенција за Ташмајдан неће бити зато што им нису потребне. Они су показали да могу сами да послују и да градски центри могу да буду профитабилни, рекао је Петронијевић и додао да је ово пример како треба да послује једно градско предузеће."
Градски секретар за спорт и омладину Славко Гак рекао је од једног руинираног центра за само годину и по дана постао центар са којим се Београд данас поноси.
"To je centar koji će građanima niskim cenama, koje nisu puno promenjene u odnosu na prethodni period, pružiti европску услугу. Велики број програма се нуди и грађани ће моћи да уживају у овом центру", рекао је Гак.