Весић: Више од 40 тендера за извођење радова
У Дирекцији за грађевинско земљиште и изградњу Београда у току је више од 40 тендера за извођење радова и пружање услуга, чија је укупно процењена вредност 925,7 милиона динара, изјавио је градски менаџер Горан Весић.
Он је рекао да град Београд позива све пројектантске, геодетске и извођачке фирме да се пријаве на тендере, покрену своје капацитете и добију посао у оквиру делатности за које су регистроване.
- Највећи број послова понуђен је геодетским организацијама, које у 14 тендера могу да добију послове вредне 11 милиона динара, где је потребно прибављање геодетских и геолошких подлога за различите урбанистичке планове, чију израду финансира Дирекција - рекао је градски менаџер.
Како каже, планови детаљне регулације за које је потребна израда подлога обухватају привредну зону код Панчевачког пута, комерцијално-привредну зону код Бубањ потока, саобраћајнице за санитарну депонију Винча и друго.
Весић је нагласио да за пројектовање и техничку контролу пројеката Дирекција тренутно планира 45 милиона динара, а уговори ће бити закључени за израду пројеката Кумодрашког кишног колектора, саобраћајне везе "Борска - петља Ласта", Дунавске улице од Француске до терминуса јавног превоза, као и колектора од Миљаковца до Раковичког потока, канализације у Улици Рада Кончара у Земуну.
- За послове парцелације и формирање грађевинских парцела према урбанистичким плановима обезбеђено је 3,7 милиона динара, а новчано највећу вредност имају послови изградње недостајуће инфраструктуре, за које је Дирекција обезбедила 866 милиона динара - казао је он.
Према његовим речима, грађевинске фирме могу да се пријаве за изградњу лифта на петљи код Београдске арене, подбушивање железничке пруге у Булевару уметности, водовода Зучка капија - Калуђерица, изградњу приступне саобраћајнице код Панчевачког пута, ревитализацију рени бунара и још четири вредна грађевинска посла.
Он је додао да су тендери отворени током септембра, а наредних месеци Дирекција планира даље објављивање јавних позива.
- Покретање изградње недостајуће инфраструктуре резултат је активне примене Закона о планирању и изградњи, као и добре пословне политике и строге финансијске дисциплине које спроводи Дирекција - рекао је градски менаџер.
Весић је додао да је град Београд са мртве тачке покренуо инвестиције које су годинама стајале у месту и да повећани приходи од наплате накнаде омогућавају већа улагања у инфраструктуру града, наведено је у саопштењу.