Вулин: Шта има лоше ако неко ради за социјалну помоћ
БЕОГРАД - Минстар за рад, запошљавање, социјална и борачка питања Александар Вулин изјавио је данас да у Србији има 147.000 радно способних корисника социјалне помоћи, а да се укупно за ту помоћ месечно издваја милијарду и 117 милиона динара.
Говорећи у Скупштини Србије о Уредби владе која обавезује радно способне кориснике те помоћи да је зараде, Вулин је навео да је то пракса у већини европских земаља.
„Оно што се зове социјална укљученост значи да дајете људима прилику да раде за то што добијају од државе, не гурате их у ћошак, не заборављате на њих и кажете ви за нас не постојите. На овај начин, људи су укључени у свакодневни живот, и својим радом доказују да вреди што друштво и држава улажу у њих“, рекао је Вулин.
Како је рекао, социјална помоћ не би требала да буде занимање и трајна категорија, те да је то стање нужде и привремености, а да су образовање и рад најбржи начини да се то и промени.
„Нико ми није објаснио зашто је лоше ако треба да се образују или да раде и примају социјалну помоћ, и то се односи искључиво на радно способне“, истакао је Вулин.
Према његовим речима, нема разлога да то не постане пракса јер је то начин да људи добију нове вештине и нова знања.
Прочитајзе и: ВУЧИЋ: Банкротирали би без ових мера!