Забрањено љубљење!
А мислили сте да можете да се пољубите било кад и било где.
Логично је да у исламским земљама треба водити рачуна о дужини сукње или интими, али је то тешко схватљиво за Европу и Америку.
У Француској и даље важи закон из 1910. године, којим се забрањује љубљење на перонима железничких станица. Циљ је својевремено био да буде онемогућено кашњење возова. Међутим, закон нико није укинут ни у време супербрзих возова. За кршење овог прописа није предвиђена казна, али важи наредба да истог часа напустите станицу, преноси Телеграф.
Највише "лудих закона" на снази је у Америци. У Логан Каунтију, у држави Колорадо, забрањено је љубити жену док спава, а у Конектикату, Мичигену и Бостону мушкарац не сме да љуби жену недељом, јер је недеља резервисана за духовност. У Ајови љубљење не сме да траје дуже од пет минута, а на Роуд Ајленду дуже од три. Апсолутни рекордер у строгоћи је Мериленд, где је дужина пољупца ограничена на секунду.
Казна за љубљење може се зарадити чак и у Италији. У Еболију, у Кампањи, важи закон који забрањује љубљење у аутомобилу. Разлог је безбедност у саобраћају, а казна за прекршај је 500 евра.
На славном британском универзитету Оксфорд забрањено је љубити се у кампусу, па је за заљубљене одређена "зона за љубљење" у локалној мензи.
У ресторану у Истанбулу од брачног пара на туристичком путовању затражено је да за столом седе једно преко пута другог, а не једно поред другог. У унутрашњости Турске јавно љубљење може да донесе и озбиљније проблеме.
Законски обрачун са нежностима пред очима јавности строжији је у Уједињеним Арапским Емиратима. Пољубац пред другима апсолутно је искључен и у веома посећеним летовалиштима, чак и међу супружницима. Године 2010. године се у Дубаију британски брачни пар пољубио у ресторану и због тога добио месец затвора.
У Дубаију се за неприкладно понашање сматра не само љубљење, него и грљење, плесање или пуштање гласне музике на јавном месту. Ванбрачни парови се не смеју држати за руке. Ознака мушкарца и жене на истим вратима тоалета не значи да тамо могу бити заједно.
Новчана или чак затворска казна прети ономе ко је под дејством алкохола ухваћен мимо места где је дозвољена његова продаја. Египат је, такође, љубљење пред сведоцима ставио на црну листу.
Грађани Тајланда не смеју јавно ни да се држе за руке, али се туристима "благонаклоно" гледа кроз прсте. Строга забрана љубљења важи у малезијском метроу.
Љубљење на јавном месту забрањено је и у Јапану. Тамошњи законодавац ову забрану аргументује чињеницом да се пољупци сматрају уводом у сексуални чин, а логично је, стога, да је предигра на јавном месту недопустива.
Иста пракса постоји и у Индији, где се изливи осећања третирају као крајње интимна ствар и резервисани су за простор иза затворених врата. Исказивање љубави на јавном месту дозвољено је само у филмовима и то највећим звездама.