Земље у којима је "блејање" на друштвеним мрежама забрањено
Турска је блокирала приступ мрежи "Youtube" како грађани не би имали увид у Владину корупцију.
Као феномен 21. века, друштвене мреже имају неизмерну снагу у креирању мишљења, развијања револуција као и средство за санирање проблема.
Некима су оне синоним за размењивање статуса, порука, слика, а неки људи их мало озбиљније схватају. Погледајте и видећете да данас не постоји ниједна институција/ организација која нема свој налог на друштвеним мрежама. Међу њима најпознатије су Facebook, Twitter, Google , Youtube и као такве врло лако доприносе (не)функционисању једног друштва.
Када су поједина српска подручја задесиле поплаве, друштво је оценило да је Twitter имао већу моћ, него сви државни и друштвени субјекти заједно. Он је обезбедио ефикасно пружање помоћи жртвама ове елементарне непогоде и захваљујући њему санација последица је успешно спроведена. Прави пример њених делотворности су такође Египат и Украјина, земљама познатим по подизању правих револуција путем друштвених мрежа.
Познати британски портал whoishostingthis.com објавио је списак земаља које су, из разних разлога, блокирале приступ Фацебок-у, Twitter-u и Youtube-u.
Северна Кореја – од кад се појавио Интернет (80. година 20. века), бранећи сваку комуникацију коју није одобравала државна Влада.
Кина – 2009. године, након Протеста мира.
Вијетнам – 2009. године, због озбиљних проблема који су људи у свом социјалном животу имали.
Пакистан – 2013. године забрањено је коришћење Youtube-a, након што се на овој друштвеној мрежи појавио контроверзни филм “Невиност Муслимана”.
Турска – Twitter на две недеље у марту ове године; Youtube је трајно укинут од марта такође ове године како сународници не би имали увид у Владину корупцију.