ТРИК: Ево како да ИСТОГ ТРЕНУТКА знате ко се улоговао на ВАШ Фејсбук профил!
Досадиле су вам нотификације за све и свашта, рекламе које вам "искачу" и страх од тога да ће вам неко чачкати профил? Ево решења!
Корисници Фацебоока често аутоматска подешавања узимају здраво за готово, и не баве се претерано детаљима у odeljku Settings. Ево неколико подешавања која би требало да проверите, и затим подесите по својим жељама, ако већ нисте.
Приватност
Ако нисте сигурни какав је статус ваше приватности на Facebooku, идите u Settings>Privacy. Одаберите ко може да види ваше постове, слике и остало. У највећем броју случајева, ово ћете подесити на "Фриендс", али није лоше да размислите и о опцији "Цлосе Фриендс" или поделите пријатеље у групе, нарочито ако постоје ствари за које не желите да их виде, рецимо, колеге са посла.
Рекламе
Facebook користи мрежу ваших пријатеља како би вам сервирао рекламе за производе који се њима допадају. Наравно, у "правом животу" уопште не значи да ће нешто што се свиђа вашим пријатељима бити и вама занимљиво. Зато спречите Facebook да на овај начин бира рекламе за вас, тако што ћете отићи na Settings>Ads, и оба Едит дугмета подесите на "Но оне". На тај начин, Facebook неће "узимати" интересовања ваших пријатеља и покушавати да их сервира и вама у облику рекламе.
ХИТ КОЈИ ЈЕ ВИДЕО МИЛИОН СРБА: Син натерао оца да јуре Покемоне по КОСТОЛЦУ! Направише ХАОС (ВИДЕО)
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Ево како данашњи клинци реагују када им покажете видео рекордер (ВИДЕО)
Видео
Аутоматско пуштање видео клипова је једна од Facebook функција, али многе кориснике нервира. Угасићете га ако одете na Settings>Videos, а затим Ауто Play опцију промените на Off. Такође, можете да подесите универзални квалитет на СД, уколико не желите да вам насумични видео клипови троше превише интернета.
Историја претраге
Facebook бележи сваку вашу претрагу, наводно да би вам наредне учинио лакшим и прецизнијим, и ово су подаци које видите само ви. Док се неко, можда, не дочепа вашег налога, када ће имати увид у све што сте претраживали. Да се то не би десило, идите na Settings>Privacy>Use Activity Лог. Кликните "Море", а онда "Цлеар Searches" и ваша историја претраге ће нестати.
Упозорење приликом логовања
Шта ако сте предузели све мере безбедности, а неко вам је ипак хаковао налог? Важно је да подесите да будете обавештени уколико неко неовлашћено покушава да се улогује као ви путем било ког прегледача или уређаја (Settings>Login Алертс). Да, можда је то досадно уколико и сами приступате са више уређаја, али када је у питању безбедност, вреди.
Пријатељи којима верујете
Facebook вам нуди опцију да три до пет пријатеља прогласите "веродостојним" (Трустед Цонтацтс), и они ће бити од виталног значаја уколико се догоди неки проблем са налогом. Пронађите Security>Trusted Цонтацтс. Било да је то хаковање, губитак уређаја или слично, ваши "пријатељи којима верујете" имаће могућност да на email добију јединствени безбедносни код за логовање, путем којег ћете ви моћи да вратите свој налог.
Пратиоци
Ако имате мноштво пратилаца, знајте да и њихов приступ свом профилу контролишете баш ви. Идите naSettings>Followers, и одаберите варијанту која вам највише одговара.
Follower Comments подесиће ко може да коментарише ваше јавне постове, а Follower Нотифицатионс регулисаће чије постове, лајкове или шерове добијате као обавештење.
Ако сте подесили да сви могу да вас прате (Everybody), знајте да људи чије сте захтеве за пријатељство одбили, сакрили или обрисали аутоматски постају ваши пратиоци. Ако не желите то, можете их блокирати.
ДА РАЗЛУПАШ ЏОЈСТИК: Да ли су ово НАЈИРИТАНТНИЈИ промашаји у ФИФИ икада! Пет у 10 секунди! (ВИДЕО)