АКО ВАС НЕ ПРАТЕ ОНДА ВАМ ТРОШЕ БАТЕРИЈУ: Ових 5 апликација треба избећи
При инсталирању нових апликација треба обратити пажњу на тражене дозволе али и на трошење батерије.
Било да се уз њих могу пратити корисници, троше пуно батерије или заузимају меморију - ове апликације вам само штете.
Смартфон, упркос свим чаробним могућностима које доноси у наш живот, представља и оптерећење - а ово је листа апликација на њему које треба избећи. Било да вас уз њихову помоћ могу пратити, представљају претњу менталном здрављу или вам само "црпе" батерију и меморију, довољан је разлог да их избегнете, ако не све онда бар ових пет.
"Angry Бирдс"
Депресивна, али истинита чињеница -"Angry Бирдс" није ваш пријатељ, чак нити након свих ових година проведених заједно. Наиме, та игрица коју је 2009. осмислио фински developer "Ровио Ентертаинмент", преко ноћи је постала хит. Шта је пошло по злу?
Све је почело с Едвардом Сноуденом, који је тврдио како та игрица узима енормну количину података о кориснику, а то је потврђено када је откривено да су"УС Натионал Security" и британски "Communication Headquarters" преко ње прикупљали приватне податке о људима.
Осим тога, рекламна кампања скривена у коду игрице омогућила је циљано оглашавање те су преко ње најосјетљивији подаци попут телефонских бројева, локација, политичких информација, па чак и информација о сексуалној оријентацији корисника постали видљиви. Иако developeri кажу како је апликација сада сигурна за корићтење, можда није лоше мало се одморити од пуцања у свиње и играња с птицама.
НЕ БИСТЕ ВЕРОВАЛИ: Професор открио колико времена проводимо СА ТЕЛЕФОНОМ - за све је крив овај СТРАХ
ТЕХНОЛОГИЈА ПОНЕКАД И ПОМАЖЕ: Направљен је 3Д дисплеј за слепе (ВИДЕО)
БРИШИТЕ ОДМАХ! Ако имате ових 5 АПЛИКАЦИЈА - хитно их деинсталирајте са телефона!
"ИПВанисх ВПН"
ВПН-и или виртуалне приватне мреже у посљедњих су 10 година постале врло популарне, иако постоје још од 1996. Њихова сврха је маскирати интернет активност и осигурати online приватност креирајући приватну интернет везу од јавних веза. ВПН-и маскирају ваш интернет протокол ИП локацију, због чега вас је готово немогуће лоцирати.
Иронично, већина ВПН-ова нису сигурни, укључујући и неке од најпопуларнијих провидера, попут "ИПВанисх ВПН-а", који је откривен да прослеђује информације о својим корисницима.
Фејсбук
Не треба се бојати, нико не жели да вам одузме Фејсбук. Ипак, чињеница је да, осим што је наметљива, ова апликација троши батерију више него било која друга. Па тако уместо апликације користите Фејсбук букмарк који ће стајати на вашем почетном екрану и отворити ваш профил унутар интернет прегледача.
"Accu Weather"
Колико год биле корисне, овакве апликације итекако исцрпљују вашу батерију, јер константно ажурирају податке. Избришите и виџет за приказ временске прогнозе, ако га користите. Уместо апликације за временску прогнозу користите гласовну "ОК, Google" опцију.
Апликације с брзим пуњењем
Постоји безброј апликација које обећавају брзо пуњење мобилног телефона. Чињеница јесте да ништа не може напунити ваш телефон брже од тога што то омогућавају ваше поставке. Такве апликације су пука превара.