АЛАРМАНТНО: Деца су све депресивнија због ПАМЕТНИХ ТЕЛЕФОНА
Велике промене узроковане популаризацијом мобилних уређаја.
Данашњи тинејџери су заштићенији и мање независни од ранијих генерација, а та промена поклапа се са популаризацијом мобилних телефона 2012. године.
Уместо да излазе са вршњацима и траже сваку прилику да умакну будном оку родитља, постмиленијалци више воле да проводе време у кући и на друштвеним мрежама, а због тога су све мање срећни.
Послали су РОБОТА у ресторан да наручи храну: Реакције особља биле су УРНЕБЕСНЕ! (ВИДЕО)
Данашњи ђаци завршних разреда основне и првих разреда средње школе проводе мање времена ван куће него деца много млађег узраста 2009. Само 56 одсто ђака завршних разреда средње школе имало је момка или девојку у 2015. у поређењу са 89 одсто међу генерацијама X и бејбибумерима. Број тинејџера који сваког дана проводе време с пријатељима пао је за 40 процената између 2000. и 2015. године.
Иако су родитељи задовољни зато што не морају да размишљају где су им деца, као ни о томе да ли ће доћи до нежељене трудноће, последице ових трендова су катастрофалне. Изолација гура тинејџере у депресију, а стопе самоубиства су тако високе да експерти сматрају да смо на помолу “најгоре кризе менталног здравља у последњих неколико деценија”.