ОДМАХ ОБРИШИТЕ ОВЕ АПЛИКАЦИЈЕ АКО ИХ ИМАТЕ НА ТЕЛЕФОНУ: Могу да вам ОЗБИЉНО наштете и украду податке
Уклоните ових 17 опасних фајлова.
Власници Андроида и Ајфона су упозорени да провере своје телефоне за 17 опасних апликација и да их одмах избришу.
Обмањујуће апликације су се налазиле у App Стору и Гугле Плеј продавници, доводећи купце у опасност. Ту се налазе апликације које тврде да повећавају вашу кредитни биланс до лажних апликација за позајмљивање, оне могу угрозити вашу безбедност на мрежи.
ИНТЕРЕСАНТНО: Бројеве телефона на WhatsAppu би могло да замени нешто друго
ОПРЕЗНО: Нови тренд на Инстаграму доноси велике опасности
НЕВЕРОВАТНО: Хакери натерали Microsoft да искључи битну функцију у Windowsu
То су најновији случајеви злонамерног софтвера који улази у паметне телефоне, који би могао да приступи осетљивим информацијама, листа се налази испод.
Компанија за онлајн заштиту МцАфее открила је нову врсту малвера под називом Ксамалициоус који се крије у Андроид апликацијама, које су већ преузете стотине хиљада пута.
Апликације више нису доступне у Гугл Плеј продавници, али корисници Андроида који су их већ преузели на свој уређај морају одмах да их обришу. МцАфее извештава да скривени малвер може да преузме потпуну контролу над уређајима и изврши лажне радње као што су кликови на огласе, инсталирање апликација и друге финансијски мотивисане радње без пристанка корисника.
Чак и ако немате инсталиране ове апликације, будите на опрезу и обратите пажњу на симптоме да ваш уређај можда има малвер.
Они укључују упозорења о вирусу, антивирусном софтверу који више не користите, смањењу радне брзине, смањењу простора за складиштење и нефункционисању уређаја.
17 апликација које треба одмах да обришете са ваших Ајфона или Андроида:
- АА Кредит;
- Амор Цасх;
- GuayabaCash;
- EasyCredit;
- Cashwow;
- ЦредиБус;
- ФласхЛоан;
- ПрéстамосЦрéдито;
- Прéстамос Де Crédito-YumiCash;
- Го Црéдито;
- Инстантáнео Прéстамо;
- Цартера гранде;
- Рáпидо Црéдито;
- Finupp Лендинг;
- 4С Цасх;
- ТруеНаира;
- EasyCash;
Ако су ваши телефонски контакти примили е-пошту или поруке друштвених медија од вас а нисте их послали, ваш телефон такође може бити заражен. Да бисте били сигурни да је ваш телефон заиста безбедан од хакера, уверите се да су ваши подаци безбедни – и да постоји мноштво легитимних апликација које ће вам помоћи.
Апликације за управљање лозинкама као што су 1Password и LastPass одлично раде на држању ваших пријава под дигиталном бравом док вам не затребају. Виртуелна приватна мрежа, или ВПН, држи радознале погледе даље од ваших активности на мрежи тако што шаље податке кроз безбедни, шифровани тунел.
ExpressVPN и НордВПН су две апликације које људи користе за повећање безбедности и имају само речи хвале за њих.
Firefox Фоцус из Мозиле је претраживач за Андроид и Ајфон који је на првом месту за приватност и који спречава разне сервисе да прате вашу активност широм веба.
Свеобухватније од приватног прегледања или анонимних режима, брисање ваше историје чини је можда најлакши начин за заштиту.
Ако ажурирате свој паметни телефон, можда вам није потребна додатна сигурност, али апликације као што су "Битдефендер Мобиле Security" и "Нортон Мобиле Security" нуде сигурност спајањем више услуга укључујући ВПН-ове и менаџере лозинки у једну згодну апликацију.