Епл био најимитиранији бренд када су преваре у питању
Невероватно...
Пхисхинг је једна од најчешћих метода напада која користе сајбер криминалци да би преварили људе како би им предали податке или новца. Хакери често имитирају популарне брендове као фасада како би преварили људе да верују да мејл шаље оригинална компанија.
Према извештају фирме за сајбер безбедност Checkpoint, Apple је бренд кога су највише имитирали за пхисхинг преваре у првом кварталу 2020, а следе Netflix, Yahoo и WhatsApp. Истраживачи из компаније рекли су да су нападачи покушали да искористе најаве које су технолошки дивови са седиштем у Цупертину створили за лансирање производа.
Witcher 3 обара рекорде и после 5 година од лансирања
Неки произвођачи у Србији дају продужену гаранцију
Apple, па Netflix
Док је web остао омиљена платформа за сајбер криминалце за циљање пхисинг-а са 59% удела напада, мобилни се попео на друго место са 23% напада, јер људи проводе више времена на својим уређајима због глобалних блокада узрокованих пандемијом коронавируса.
Maya Horowitz, директорка одељења за истраживање и истраживање опасности у Checkpoint-u, рекла је да нападачи искориштавају обрасце коришћења уређаја који су промењени због избијања COVID-19:
-Сајбер криминалци и даље искориштавају кориснике усвајајући веома софистициране пхисхинг начине крађе путем мејла, web-a и мобилних апликација за које се претпоставља да су од добро познатих брендова и за које знају да ће у овом тренутку бити велика потражња, било да је реч о лансирању производа високог профила или уопштено само наилажење на промене у понашању које смо видели током пандемије коронавируса.-
У извештају објављеном раније овог месеца, компанија је напоменула да, како људи конзумирају више садржаја на стриминг сервисима, у посљедњих неколико месеци приметили су пхисхинг нападе усмерене ка Netflix-u двоструко.
Требало би да се проверавају линкови које добијате у мејловима и не падати на лажне промотивне понуде са необичним попустима. Поред тога, требало би проверити и имена домена због правописних грешака, јер оне често делују као фасада за инсталирање малвера или крађу новца од вас.