ЕВО ГДЕ ГРЕШИТЕ: Да ли је држање телефона на пуњачу целе ноћи погрешно?
Ево шта треба да радите.
Мобилне телефоне користимо током већег дела дана, тако да их често оставимо на пуњачу целе ноћи. Међутим, да ли је то заиста неопходно?
Овакво пуњење телефона је имало смисла када је батеријама требало доста времена да се напуне, али у ери брзог и бежичног пуњења, то баш и не мора да буде наш први избор.
Литијум-јонске батерије које се данас налазе у мобилним телефонима брже се пуне, а трају дуже него раније. Још једна ствар по којој се разликују у односу на батерије које су се раније налазиле у телефонима, јесте то што "не воле" да се испразне до краја и онда поново напуне до 100%.
НИКАКО НЕ КУЦАЈТЕ ОВО, ОБРИСАЋЕ ВАМ ПРОФИЛ: Званично УПОЗОРЕЊЕ са популарне друштвене мреже
СЈАЈНА ОПЦИЈА НА ФЕЈСУ! Игноришите досадне пријатеље без брисања и блокирања! Ево КАКО! (ВИДЕО)
Стручњаци о 5Г мрежи и теоријама завере: Следи шира примена, хтели ми то или не
Консензус произвођача паметних телефона је да ће вам батерија најдуже трајати ако се стално налази између 40% и 80% напуњености. И ту постоји изузетак - сматра се да је добро да се батерија једном месечно испразни потпуно, и онда напуни до 100%.
Што се оптималне температуре батерије тиче, најбоље је да буде негде између 30°Ц и 40°Ц, све испод и преко тога требало би да вам сугерише да нешто није у реду.
Такође, саветује се да користите само пуњач који сте добили уз телефон, јер неки јефтинији пуњачи, као и они који не одговарају вашој батерији, могу да "скрате живот" вашег мобилног телефона.