Ево како да ефикасније користите Зоом
Занимљиво...
Радите од куће јер се тако мора? Или сте се преоријентисали на рад од куће јер су у вашој фирми схватили да заиста нема потребе испуњавати канцеларије свакодневном монотонијом радних дана с фиксним радним временом? Или просто често састанчите online с колегама, пријатељима, сарадницима? Велике су шансе да сте користили или користите Зоом, па ево неколико начина да „увеселите” своју комуникацију.
Ма коју алатку за комуницирање користили, велике су шансе да ће вам након неког времена досадити. Зоом је један од најкоришћенијих алата у последње време, пре свега због Covid-19 пандемије, те верујемо да сви који га користе осећају потребу да унесу дах свежине у свакодневно online састанчење. Ево неколико начина како да промените позадине у Зоом-у, те додате слике, ГИФ-ове и друге врсте мултимедијалних садржаја. Да, Зоом подржава чак и приказивање видеа у позадини.
Подесиве позадине
Зоом је некада захтевао греен-сцреен за посебно прилагођавање позадине, али је апликација прошле године постала довољно паметна да разликује особу од објеката иза ње. Web клијент и даље не омогућава прилагођавање позадине, али апликација то подржава, под условом да имате барем четворојезгарни процесор Цоре и5 или и7 шесте генерације или нешто новије. Прилагођене позадине су могуће и на иОС платформи (од iPhone 8 телефона и иПад таблета пете генерације па надаље), док Андроид званично није подржан у том смислу.
Како год, држимо се десктоп апликације – потребно је да одете у Зоом Settings у горњем десном углу и активирате опцију Виртуал Бацкгроунд. Тада можете одабрати неку другу позадину у виду статичне слике или спорог видеа. Уколико пак желите да радите све на стари начин, и даље је ту греен-сцреен опција. Ако желите да сами креирате позадину, можете кликнути на „ ” и додати фотографију или видео.
Подржани су ЈПГ, БМП и ПНГ формати слика, као и МП4 и МОВ видеи, при чему је обавезан однос 16 : 9 у оба случаја, уз обавезну минималну резолуцију од 1280 × 720 за фотографије и 360п за видео (максимум за видео је 1080п). Можете искористити и недавно додати једноставни видео-едитор у Windows 10 ОС-у да направите својеврсни видео-лооп и потом тако добијену „слагалицу” употребите за своју позадину у оквиру Зоом апликације.
Најзад, ту је и опција анимираних ГИФ-ова, такође врло популарна у данашње време, не само међу млађом популацијом. Додуше, не саветујемо неке експлицитне ГИФ-ове за озбиљне пословне састанке, али избор је, као и увек, на вама. Истина, ова опција није директно доступна – Зоом не приказује ГИФ-ове нативно, али је увек могуће заобићи ове рестрикције тако што ћете отићи на Интернет и искористити неке од бројних Web алатки да конвертујете ГИФ у формат који Зоом подржава.
Додуше, таква конверзија не мора увек бити најсрећније изведена, јер су увек могуће неке грешке приликом обраде, али углавном успева и довољно је добра.
Све у свему, на овај начин можете унети преко потребну свежину у вашу свакодневну комуникацију. Нико вас не тера да користите само једну позадину, пошто увек можете лако креирати различите позадине и користити их за различите састанке и виртуелна дружења. У крајњој линији, на Интернету већ сада имате на располагању богате репозиторије бесплатних виртуелних позадина које можете преузети и једноставно искористити. Ограничени сте само својом маштом, вољом и покојом Зоом опцијом или задатим форматом.